Sobadan yangın çıktı
Kar Yağışı Kazalara Neden Oldu
Sinop’ta Havalimanı bölgesine yıldırım düştü
Sinop İçin Hepsi Bir Oldu
Bu haber 04 Ağustos 2019, Pazar 17:19 tarihinde eklendi. 105 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MAVİŞ; “ÇEVRE YOLU SÖZÜMÜZDE İLK ADIMI ATTIK”

MAVİŞ; “ÇEVRE YOLU SÖZÜMÜZDE İLK ADIMI ATTIK”
MAVİŞ; “ÇEVRE YOLU SÖZÜMÜZDE İLK ADIMI ATTIK”

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş, Sinop çevre yolu çalışmaları ile ilgili kamuoyunu bilgilendirdi.

Maviş yaptığı açıklamada; “Binali Yıldırım’ın Başbakanlığı döneminde girişimlerini başlattığımız Sinop Çevre Yolu ile ilgili çalışmalar adım adım ilerliyor. Ulaştırma Bakanlığı ve Karayolları Genel Müdürlüğü nezdinde yapılan çalışmalar sonucu çevre yolu ile ilgili önemli bir mesafe kat ettik.” dedi.

Maviş, ilk olarak DSİ, İller Bankası, Teiaş, Ulaştırma Bakanlığı, Orman, Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü gibi kamu kurum ve kuruluşlarının görüşlerinin alındığını belirtti. İkinci olarak, Karayolları Araştırma Geliştirme, Etüt Proje ve Yol Yapım Birimlerince arazinin topografik yapısına uygun olarak kılavuz hat üzerinde güzergah belirleme çalışmalarının tamamlandığını belirtti. Ayrıca Sinop Çevre Yolunun tamamlanan Kılavuz Planının Karayolları Genel Müdürlüğünce 04.01.2018 tarihinde onaylandığını, böylece proje ihalesi sürecinin başladığını belirtti. Maviş, tüm bu aşamalardan sonra 13.05.2019 tarihinde Sinop Çevre Yolu Proje İhalesinin yapıldığını, bu aşama ile en önemli adımlardan birinin atıldığını 6 ay ile 1 yıl içerisinde tamamlanacak proje çalışmasının ardından yapım ihale süreçlerinin başlayacağını söyledi.

 

SİNOP TRAFİĞİ RAHATLAYACAK

Maviş, Sakarya Caddesinin şehrin ticaret açısından vitrini sayıldığını, ancak yapılan rekreasyon planlaması ve cadde düzenlemesi sonucu zaten sıkışık olan trafik yoğunluğunun içinden çıkılamaz bir hale geldiğini ifade etti.

mevcut ulaşım güzergahının ambulans, itfaiye, ilk yardım vs. hizmetlerin aksamasına yol açtığını, araçların sık, dur kalk yapmaları nedeniyle hava kirletici emisyonların yoğun salgılandığını, kirlilik, gürültü ve karbon salınımının arttığını belirtti. Şehirde yaşanan otopark yeri eksiğinden sokaklara araçların park edilmesiyle özellikle yaz mevsimlerinde, ulaşımda keşmekeşliklerin yaşandığını ifade etti.

 

DAHA  MUTLU BİR SİNOP

Maviş, tek girişli bir şehir olan Sinop’un alternatif bir yola kavuşmasıyla trafik yoğunluğunun büyük ölçüde azalacağını, hem çevre yolu hem de merkez bölgenin cazibesinin artacağını, güney yerleşke ile kuzey yerleşke arasındaki emlak değeri farkının azalacağını, gürültü, kirlilik ve karbon salınımı oranının düşeceğini ifade etti. Trafik yoğunluğunun azalması ve çevreye olumsuz etkilerinin minimum düzeye inmesiyle vatandaşlarımızın yaşam kalitesinin, hem beden hem de ruh sağlığının olumlu yönde etkileneceğini söyledi.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v