SİNOPLU SPORCUDAN BÜYÜK BAŞARI
Sinoplu Asker Burak Kaya Hayatını Kaybetti
Mehmet Baykan ve Nazım Maviş Stadta incelemelerde bulundu
TÜRKİYE'NİN EN KALİTELİ İÇME SUYUNA SAHİP ŞEHİRLERDEN BİRİSİ SİNOP
Bu haber 27 Ağustos 2019, Salı 14:18 tarihinde eklendi. 79 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MEMUR-SEN İŞVERENLE ANLAŞAMADI

MEMUR-SEN İŞVERENLE ANLAŞAMADI
MEMUR-SEN İŞVERENLE ANLAŞAMADI

Hükümet ile masada anlaşamayan Memur-Sen üyeleri, Sinop’ta basın toplantısı gerçekleştirdi. Geçtiğimiz hafta mesaiyi erken bırakarak tepkilerini dile getiren memurlar, şimdi ise "Emeğe Saygı, Adalete Davet” temasıyla sokağa çıktı.
 

Sinop İskele Meydanı Atatürk anıtı önünde gerçekleştirilen basın açıklamasına 200’ün üzerinde Memur-Sen’e bağlı sendika üyeleri katıldı. Sinop Memur-Sen Şubesi, Kamu İşveren Heyetinin müzakere sürecini ‘hiç yaşanmamış gibi’ olduğunu belirtti. Memurlar müzakere sürecini Hakem Kurulu’na taşıdı.

 

Memur-Sen başkanı Çelik, açıklamalarında; “Masada uzlaştıklarımızın yok sayılması ve Toplu Sözleşme müzakereleri hiç yapılmamış gibi davranılması üzerine, Kamu Görevlileri Hakem Kurulu’na taşıdığımız 5. Dönem Toplu Sözleşmenin, kamu görevlilerinin haklı beklentilerini karşılayarak yeni hak ve kazanımlarla donatılmasına katkı ve destek sunmak için bugün 81 ilde “Emeğe Saygı, Adalete Davet” temasıyla sahadayız” dedi.

 

Devamında Çelik; “Kamu görevlileri olarak bizlerin asla kabul edemeyeceği tavır; alın terimizin değersizleştirilmesi, taşıdığımız misyonun görmezden gelinmesidir. Biz bu ülkenin alın teriyiz. Biz devlet hizmetlerinin kesintisiz sürmesinin, devletin tüm unsurlarıyla işlemesinin teminatıyız. Tekliflerimizde kararlıyız” dedi.

 

Memurların Hakem Kurulu’nun kararına güvendiklerini belirten Çelik; “Hakem Kurulu’nun, bu ülkenin bütçesi, cüssesi ve de kamu görevlilerinin beklentileriyle uyumlu bir hükümler manzumesi ortaya koyacağına inanıyoruz. Türkiye; kamu görevlilerinin maaş, ücret ve alım gücünü yükseltecek ekonomik güce, siyasi özgüvene, politik perspektife fazlasıyla sahiptir” dedi.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v