SİNOPLU SPORCUDAN BÜYÜK BAŞARI
Sinoplu Asker Burak Kaya Hayatını Kaybetti
Mehmet Baykan ve Nazım Maviş Stadta incelemelerde bulundu
TÜRKİYE'NİN EN KALİTELİ İÇME SUYUNA SAHİP ŞEHİRLERDEN BİRİSİ SİNOP
Bu haber 02 Eylül 2019, Pazartesi 12:17 tarihinde eklendi. 85 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hamsilos İçin Tepki Yürüyüşü

Hamsilos İçin Tepki Yürüyüşü
Hamsilos İçin Tepki Yürüyüşü

Sinop'ta Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğüne bağlı Hamsilos Tabiat Parkının işletmeye verilmesi üzerine tabiat parkının girişinin ücretli olmasına Sinoplular tepki gösterdi.

Sinop’un en çok ziyaret edilen noktaları içerisinde bulunan, yılda yüz binlerce kişinin uğradığı Hamsilos Tabiat Parkı, Milli Parklar 10. Bölge müdürlüğünce pazarlık usülü ihaleye çıkartılarak Derya Deniz adlı bir şahsa beş yıl süreli verildi. 

Sosyal medya hesapları üzerinden birçok tepki almıştı
Vatandaşlar tarafından sosyal medya üzerinden “Sinop bizimdir, sahiplenmek bize düşer. Hamsilos koyunu ranta kurban ettirmeyeceğiz!” ve “Sinop’taki tek yeşil yere girerken insanlar para mı verecek?” şeklinde paylaşımlar yapılmaya devam ediyor.


Park girişine kadar yürüyüş düzenlendi
Hamsilos Tabiat Parkının ücretli hale getirilmesine tepki gösteren yaklaşık 150-200 kişilik grup, Hamsilos Tabiat Parkı girişine kadar yürüyüşün ardından basın açıklaması yaptı. 

Grup sözcüsü Tuncay Üstün yaptığı konuşmada; "Son yıllarda turizm merkezi olan Sinop'umuza gelen yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri olan Hamsilos Tabiat Parkının, ranta kurban edilmesi Sinop'un vicdanını derinden yaralamıştır. Tüm Sinoplu hemşerilerimizle bugün burada yerel ve genel siyasetçilerimizin ve aynı zamanda konuyla ilgili yetkililerimizin bu yanlıştan bir an önce dönülmesi için gerekli girişimlerde bulunmasını talep ediyoruz." dedi. 

 

“Sinop sahipsiz değildir!”
Açıklamalarının devamında Üstün, tüm Sinopluları kentin değerlerine sahip çıkmaya davet etti. Açıklamasında; "Bizler hiç bir STK'ya ait değil, bu memleketin evlatlarıyız. Bu mücadelemiz hukuki mecralarda da devam edecektir. Kimse Sinop’u sahipsiz sanmasın. Bize haklı davamızda yalnız bırakan yerel siyasetçi ve yöneticilerimize olan kırgınlığımızı da ayrıca belirtmek istiyoruz. Kimse unutmasın ki Sinoplu, kentine her daim geçmişte olduğu gibi gelecekte de sahip çıkmaya devam edecektir."  dedi.

Düzenlenen basın toplantısı sorunsuz bir şekilde sona erdi.

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v