Sinop’ta 2,5 Ay Sonra İlk Cuma Namazını Kıldılar
Ayağı Tele Takılan Güvercini İtfaiye Kurtardı
Sinop İl Emniyet Müdürlüğünde Yangın
Sinop’ta çocuklar üçüncü kez sokakta olmanın tadını çıkardılar
Bu haber 03 Eylül 2019, Salı 12:24 tarihinde eklendi. 137 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Karadeniz’de hamsi erken başladı

Karadeniz’de hamsi erken başladı
Karadeniz’de hamsi erken başladı

1 Eylül'de sona eren av yasağı ile balıkçılar ağlarını denize bıraktı. Sinop'ta denize açılan tekneler palamut beklerken umduğunu bulamayınca hamsi avına yöneldi.
 

Av yasağının sona ermesiyle vira bismillah diyen balıkçılar, ilk avlarında hamsi ile geri döndü. Sinoplu balıkçı Mert Kanal, sezonun ilk hamsisinin oldukça rağbet gördüğünü belirtti.

 

 

BU SENE PALAMUT YOK
Balıkçı Mert Kanal, yaptığı açıklamada; “Hamsi biraz erken başladı, nedeni şu; bu sene palamut avcılığı yok. Daha doğrusu palamut yok. Bu yüzden de tekneler palamut yerine hamsi ağlarını koyarak hamsinin peşine düştüler. Bu iyi bir şey değil, palamut hiç görünmüyor çünkü. Uzun zamandan beri ilk defa başımıza gelen bir şey. Ama tabi balıkçılar da haklı olarak geçimini sağlamak için diğer seçeneklere başvurarak hamsi avcılığına başladı. Bunun yanında da mezgit, istavrit oluyor. Karadeniz balıklarının hemen hemen tamamı var, palamut hariç” dedi.

KİLOSU 20 TL
Kanal, “İstavrit 10 TL, mezgit 15 TL, Hamsi 20 TL. İsteyen olursa havuz balıklarımız var, her gün onlardan da getirtiyoruz” diye konuştu.

 

Müşteri Yaşar Günel(56), “Sezon iyi başlamış. Hamsi almaya geldim. Fiyatı uygun, inşallah bol bol yiyeceğiz bu sene” dedi.
 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v