Emniyetten Dev Operasyon
MEB KARAR ALDI!
Sinop’ta freni boşalan kamyonet üst geçide çarptı
Bu haber 03 Eylül 2019, Salı 12:27 tarihinde eklendi. 200 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

SİNOP CEZAEVİ'NDE RESTORASYON ÇALIŞMALARI BAŞLIYOR

SİNOP CEZAEVİ'NDE RESTORASYON ÇALIŞMALARI BAŞLIYOR
SİNOP CEZAEVİ'NDE RESTORASYON ÇALIŞMALARI BAŞLIYOR Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan: "Tarihi Sinop Cezaevi'nde Kasım ayı gibi tamamlanacak ihale sürecinin ardından restorasyon çalışmaları başlamış olacak" dedi.Bakanlığı ile ilgili bir dizi inceleme ve temaslarda bulunmak üzere Sinop'a gelen Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Salonu'nda düzenlenen 'Kentsel SİT Alanları Değerlendirme Toplantısı'na katıldı.

Sinop'un tarihi ve kültürel zenginliklerinin yanında doğa harikası bir şehir olduğunu kaydeden Alparslan, Tarihi ve coğrafi özellikleri nedeniyle kentin çok sayıda ziyaretçi ağırladığına dikkat çekti. Alpaslan, kentsel SİT alanlarıyla ilgili yaşanan sorunun çözülmesi noktasında da adımlar atıldığını kaydetti. AK Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş'in konuyu çok yakından takip ettiğini belirten Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, "Konu yakından takip ediliyor. Çözüm için ne gerekiyorsa yapılıyor, yapılmaya da devam edilecek" ifadelerini kullandı.


Bölgenin en önemli turizm merkezlerinden olan ve 1887-1999 yıllarında hapishane olarak kullanılan, 2000 yılında ise müzeye çevrilerek ziyarete açılan Sinop Tarihi Cezaevi ve Müzesi'nin restore edilmesine yönelik daha önce proje hazırlandığını hatırlatan Alparslan, 2007 yılında başlatılan çalışmalarda artık sona gelindiğini aktardı. Nadir Alparslan Sinop Tarihi Cezaevi'nde Kasım ayında tamamlanacak ihale süreci ardından restorasyon çalışmalarına başlanacağını bildirdi.

Avrupa Birliği (AB) destekli projenin ihale sürecinin tamamlanmak üzere olduğunu kaydeden Nadir Alpaslan, "Tarihi Sinop Cezaevi'nde uygulanacak projenin ihalesi kısa sürede yapılacak. Kasım ayı gibi tamamlanacak ihale sürecinin ardından restorasyon çalışmaları başlayacak. Avrupa Birliği ile uzunca yapılan ortak çalışma sonrasında cezaevi inşallah restore sonrası yeni yüzüyle turizme katkı vermeye devam edecek. Ülkemiz ve Sinop adına buranın restorasyonu önem arz ediyor. Biz çalışmalar tamamlandığında gelen ziyaretçi sayısında da artış olmasını bekliyoruz." Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, tarihi mekandaki restorasyon çalışmasının yaklaşık 2 yıl süreceğini sözlerine ekledi.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v