SİNOPLU SPORCUDAN BÜYÜK BAŞARI
Sinoplu Asker Burak Kaya Hayatını Kaybetti
Mehmet Baykan ve Nazım Maviş Stadta incelemelerde bulundu
TÜRKİYE'NİN EN KALİTELİ İÇME SUYUNA SAHİP ŞEHİRLERDEN BİRİSİ SİNOP
Bu haber 07 Eylül 2019, Cumartesi 13:02 tarihinde eklendi. 107 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sinop’ta Umre Ödüllü Din Bilgisi Yarışması

Sinop’ta Umre Ödüllü Din Bilgisi Yarışması
Sinop’ta Umre Ödüllü Din Bilgisi Yarışması

Sinop’ta Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri kapsamında, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından ülke genelinde bilgi yarışması düzenlendi. Yarışma sonucunda Diyanet İşleri Başkanlığı, 81 il birincisi arasında kura çekilerek üç kişi umre ile ödüllendirilecek.

 

Sinop İl Müftülüğü toplantı salonunda yapılan yarışmaya sistem üzerinden 19 kişi müracaat etti. Yarışmaya katılan din görevlileri sınav komisyonu tarafından Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından olan  “Fetvalar” kitabının muhtelif yerlerinden hazırlanan 40 soruyu cevaplamak için ter döktüler. Sınav öncesinde konuşma yapan Sinop İl Müftüsü Ali Hayri Çelik “Diyanet İşleri Başkanlığımızın Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri kapsamında Din Görevlileri Bilgi yarışması düzenlenmesini istemiştir. Bu bağlamda sizlerde sistem üzerinden yarışmaya katılabilmek için müracaat ettiniz. Bu yarışmalar bizlere kendimizi, ölçme ve değerlendirme fırsatı sunmaktadır. Bu yarışmaların neticesinde kendimizin eksik olduğumuz tarafları tespit ederek bizlerin kendimizi geliştirme ve bilgilerimizi yenileme imkanı sunmaktadır” dedi.


Yarışma sonucunda il birincisi olanların ismi Diyanet İşleri Başkanlığımıza bildirilerek, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 81 il birincisi arasında çekilecek olan kura sonucu üç kişinin umre ile ödüllendirileceği belirtildi.

Bir saatlik sınavın sonunda yapılan değerlendirme ile Sinop ili Durağan İlçesi Aşağı Alınca Köyü Camii İmam Hatibi Mustafa Coşkun il birincisi oldu.

Sınav Komisyonu Sinop il Müftüsü Ali Hayri Çelik Başkanlığında Erfelek İlçe Müftüsü Mikail Özkan, İl Vaizi Birol Demirci, Cezaevi Vaizleri Bahadır Aydın ve Güneş Öztürk’e teşekkül etti.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v