Sinop’ta 2,5 Ay Sonra İlk Cuma Namazını Kıldılar
Ayağı Tele Takılan Güvercini İtfaiye Kurtardı
Sinop İl Emniyet Müdürlüğünde Yangın
Sinop’ta çocuklar üçüncü kez sokakta olmanın tadını çıkardılar
Bu haber 09 Ekim 2019, Çarşamba 13:24 tarihinde eklendi. 146 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ekonomik Kriz Yerel Medyayı vurdu

Ekonomik Kriz Yerel Medyayı vurdu
Ekonomik Kriz Yerel Medyayı vurdu

Yerel basının sorunları Türkiye gündeminde bomba gibi düşerken, Karadeniz bölgesinin adeta sesi haline gelen Samsun AKS TV ve Bursa’da yayın yapan Olay Medya, kapatma kararı aldı.

Reklam gelirleri ile ayakta duran özel Radyo Televizyon ve bazı gazeteler yaşanan ekonomik kriz nedeniyle yayınlarını durdurma kararı almışlardı. Hazineden ve Ziraat Bankasından sorumlu Devlet Bakanı görevini 1991-1992 yılları arasında üstlenen Cavit Çağlar’ın sahibi olduğu Olay Gazetesi 1987’de kuruldu. Bursa’da yayın yapan ve bünyesinde Olay gazetesi ve Olay TV’yi barındıran Olay Medya, ekonomik nedenleri gerekçe göstererek daralmaya gideceğini belirtti.

Öte yandan Karadeniz bölgesinin sesi haline gelen Adnan Ölmez ve Ahmet Şenocak’ın sahibi olduğu, AKS TV ve Haber Gazetesi kapandı. AKS TV, saat 12’den sonra siyah ekran ile yayın hayatına son verirken, haber gazetesinin ise bir gün sonra son baskısını yapacağı bildirildi.

SATILAMAYINCA KAPANDI

Haber Gazetesi ve Haber AKS TV’de çalışan personellerin tazminatlarının ödendiği ifade edildi.

Haber Medya Genel Müdürü Ali Yılmaz Ergen’in rahatsızlanarak görevini bırakmasının ardından toparlanamayan gazete ve televizyonun satılmasına karar verilmişti. Haber Gazetesi ve AKS TV için uygun bir alıcı bulunamayınca tamamen kapatılmasına karar verildi.

Sinop bölgesinde toplam RTÜK’e bağlı 3 radyo kanalı ise reklam pastasından istediği payı alamazken, Boyabat’ta yayın yapan Boyabat Ezgi FM ise siyasetin adeta kurbanı haline getirilmeye çalışılıyor. Boyabat Ezgi FM sahibi Davut Koçyiğit, konu ile ilgili; “Bütün siyasi partilere yaklaşımımız eşit durumda, hiçbirine yakınlık göstermiyoruz. Bu nedenle dışlanma söz konusu. Geçim kaynağımız olan reklamlarımız kesiliyor, engel olunmaya çalışılıyor.” dedi.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v