Sinop’ta 2,5 Ay Sonra İlk Cuma Namazını Kıldılar
Ayağı Tele Takılan Güvercini İtfaiye Kurtardı
Sinop İl Emniyet Müdürlüğünde Yangın
Sinop’ta çocuklar üçüncü kez sokakta olmanın tadını çıkardılar
Bu haber 09 Ekim 2019, Çarşamba 13:24 tarihinde eklendi. 112 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Boyabat Belediyesi’ne Tarihi Kentler Birliği'nden Ödül!

Boyabat Belediyesi’ne Tarihi Kentler Birliği'nden Ödül!
Boyabat Belediyesi’ne Tarihi Kentler Birliği'nden Ödül!

Tarihi Kentler Birliği tarafından düzenlenen "2018 Yılı Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması"nda Boyabat Belediyesi’ne, "Eski Belediye Binası ve Kasaplar Çarşısı Yenileme Projesi" nedeniyle Uygulama Ödülü verildi.


 
Tarihi Kentler Birliği ödülün veriliş gerekçesinde " Boyabat Belediyesine; küçük ve ölçülü müdahalelerle kent merkezinde önemli bir odak yaratmayı başaran, kentin kamusal kullanımlarını desteklerken kültür alt yapısını da güçlendiren projelerinden dolayı uygulama ödülü verilmiştir." denildi. 

 

Ödül töreni,  6-8 Kasım'da Antalya'da gerçekleştirilecek YAPEX Restorasyon Fuarı sırasında gerçekleştirilecek.

 

Belediye Başkanı Çakıcı: Bu  başarı Boyabat'ın başarısıdır

 

Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Boyabat Belediyesi olarak üyesi olduğumuz Tarihi  Kentler Birliği’nin 2018 Yılı Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması'nda, “Eski Belediye Binası ve Kasaplar Çarşısı Yenileme Projesi” ile  katılan belediyemize “Uygulama Ödülü” verildi. Bu kadar doğru ve güzel şeylerin olduğu ilçemizde başarının gelmemesi mümkün değil. Biz bu güzel hizmetleri hemşerilerimizin desteğiyle yapıyoruz. Tüm Boyabat halkına teşekkür ediyorum. Bu başarı sadece bizim değil. Bize inanan bizimle yol yürüyen bütün Boyabat halkının başarısıdır. "dedi.

 

Başkan Çakıcı, kendilerini ödüle takdir eden jüri üyelerine, Tarihi Kentler Birliği Başkanı ve Kahramanmaraş  Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’e, Tarihi Kentler Birliği Danışma Kurulu Başkanı ve  ÇEKÜL Vakfı Başkanı Prof.Dr.Metin Sözen’e,  çalışmayı projelendiren Proje  Koordinatörü Raif Tokel’e ayrıca teşekkür etti.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v