BEKADER Yardımlarını Sürdürüyor
Türkiye'nin En Yaşlı İli Sinop’ta Vatandaşlar Koronavirüs Kuralına Uyuyor
MAHSUR KALAN KEÇİ UÇURUMDAN DÜŞEREK TELEF OLDU
SİNOP BELEDİYESİ KORONAVİRÜS NEDENİYLE SU FATURALARINI ERTELEDİ
Bu haber 31 Ekim 2019, Perşembe 16:25 tarihinde eklendi. 100 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

SİNOP, LAKERDA FESTİVALİNE HAZIRLANIYOR

SİNOP, LAKERDA FESTİVALİNE HAZIRLANIYOR
SİNOP, LAKERDA FESTİVALİNE HAZIRLANIYOR Birincisi geçtiğimiz yıl Aralık ayında yapılan Sinop Lakerda Festivali, gelenekselleşmek adına ikinci yılına hazırlanıyor. Lakerda Festivali, 15-17 Kasım tarihlerinde Sinop Buzhane Binasında gerçekleşeceği duyuruldu. 

Bir çay bahçesinde düzenlenen basın toplantısında Sinop Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Ahmet Çobanoğlu, festivalin amacının balıkçılık kültürünün tarihsel olarak çok eskilere dayandığı, Türkiye’nin en kuzeyi Sinop’ta balık kültürünün bir parçası olan lakerda üretimini teşvik etmek, palamutun merkezlerinden olan Sinop’un bu özelliğini değerlendirmek ve bu geleneği geleceğe taşıyarak Sinop gastronomi kültürünü geliştirmek olduğunu ifade etti.


Festivali ilk yılından çıkardığı dersler ile daha geniş kapsamlı planlandığını belirten Çobanoğlu, “Şehrimizde katma değerli ürünler oluşturularak şehir ekonomisine ve turizm açısından Sinop’un tanıtımına katkı sağlayacak, şehirde balıkçılıkla ilgili dinamikleri harekete geçirecek ve lakerdayı Sinop’un yöresel ürünlerine eklemesinde rol oynayacaktır.” dedi.

İçeriğinin arttığı gibi destekleyenlerin de arttığını belirten Çobanoğlu, “Bu yıl bize katkı sağlayan kurumlarımızda artış söz konusu. Sinop Belediyesi, Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı ve Sinop Ticaret ve Sanayi Odası başta olmak üzere Sinop Üniversitesi bünyesinde en çok Su Ürünleri Fakültesidir. Ama asıl destekçilerimiz Sinoplular olacaktır.” ifadelerini kullandı.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v