Vali Erol Karaömeroğlu, Doğaya Sülün Salma Programına Katıldı
Sinop’ta KuzeyFest Rüzgarı Esmeye Hazır
Sinop’ta ki gizli tünel gün yüzüne çıktı!
Sinop’ta korona virüs denetimleri
Bu haber 07 Aralık 2019, Cumartesi 13:03 tarihinde eklendi. 117 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gezici Film Festivali, İkinci Durağı Sinop’ta

Gezici Film Festivali, İkinci Durağı Sinop’ta
Gezici Film Festivali, İkinci Durağı Sinop’ta Kültür ve Turizm Bakanlığının desteğiyle Ankara Sinema Derneği tarafından düzenlenen 25. Gezici Film Festivali başladı. 

  Ankara Sinema Derneği tarafından düzenlenen, Sinop Belediyesi ve Telvin Sanat Akademi’nin katkısıyla Sinop Halk Eğitim Merkezi’nde başlayan 25. Gezici Film Festivali, yoğun ilgi gördü.

  Açılış konuşmasını yapan Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, “25. Gezici Film Festivali’nin ikinci durağı olan Sinop’tayız. Bizi bu anlamlı günde yalnız bırakmayan derneklerimize ve birazdan gösterimleri başlayacak olan filmlerin oyuncularına aramızda oldukları için teşekkür ediyoruz. Tüm Sinop halkı olarak onları Sinop’ta misafir etmekten onur duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

  Ayrıca Sinop’un sinema salonu olmayışına ve bununla ilgili çalışmalar yürütmek istediğine değinen Başkan Ayhan, “Bir de bundan 35-40 yıl önce Sinop, hem yazlık hem de kışlık sineması olan bir şehirdi. Bugün maalesef bir sinema salonu bile olmayan bir kent olduk. Bundan bir Sinoplu olarak büyük bir üzüntü duyduğumu ifade ediyorum. Bununla ilgili iş adamlarımız birkaç girişimde bulundular ama başarılı sonuç alamadık, hala sineması olmayan bir kentiz. Bunu çözmek de biz yerel yöneticilere düşüyor.  Ticaret ve Sanayi Odası ile bir araya gelerek Sinop’un bu eksikliğini de gidermemiz gerekiyor diye düşünüyorum. Türkiye’nin en çağdaş, en modern kenti olduğumuzu iddia ediyorsak, sanatla bağımızı koparmamak adına sinema salonuna da kavuşmamız gerekiyor” dedi.

  Ardından açılışta sahnelenecek olan Soluk adlı filmin yönetmeni Özkan Yılmaz, filmin başoyuncuları Emrullah Çakay ve Uğur Polat, sahneye çıkarak seyircileri selamladı.

 


Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v