Türkiye'nin En Yaşlı İli Sinop’ta Vatandaşlar Koronavirüs Kuralına Uyuyor
MAHSUR KALAN KEÇİ UÇURUMDAN DÜŞEREK TELEF OLDU
SİNOP BELEDİYESİ KORONAVİRÜS NEDENİYLE SU FATURALARINI ERTELEDİ
Sinop’ta Ateş Ölçerli Trafik Kontrolü
Bu haber 11 Aralık 2019, Çarşamba 13:21 tarihinde eklendi. 79 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Üniversiteler arası 2. Lig Voleybol Müsabakaları Başladı

Üniversiteler arası 2. Lig Voleybol Müsabakaları Başladı
Üniversiteler arası 2. Lig Voleybol Müsabakaları Başladı

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından 2. Lig Kadın/Erkek Voleybol Müsabakaları Sinop’ta başladı.
 

Sinop Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen

 

Sinop Üniversitesi 15 Temmuz Şehitleri Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen açılış seremonisine; Rektör Prof. Dr. Nihat Dalgın, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kamil Demirci, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bekir Yüktaşır, Akademik-İdari Personelimiz, öğrencilerimiz ve sporseverler katıldılar.

2. Lig Kadın/Erkek Voleybol Müsabakaları Açılış Seremonisi, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. 

Ardından konuşan Rektör Nihat Dalgın, müsabakalara katılan sporcuları Sinop’ta ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyduklarını ifade etti.

Karşılaşmaların karşılıklı dostluk ve kardeşlik ikliminde geçmesini temenni eden Dalgın, “Ülkemizin çeşitli illerinden Sinop’a gelen sporcu gençlerimizin, kendi şehirlerini ve üniversitelerini en iyi şekilde tanıtacağına ve temsil edeceğine yürekten inanıyorum. Müsabakalar boyunca bir taraftan şampiyon olmak için mücadele ederken diğer taraftan da siz değerli misafirlerimizin Sinop’un tarihi ve doğal güzelliklerini keşfedeceğinizi, Sinop’tan güzel ve keyifli anılarla ayrılacağınızı ümit ediyorum. Bu sebeple fırsat buldukça bu güzel şehri gezmenizi ve kentimize özgü güzellikleri görmenizi de sizlere özellikle tavsiye ediyorum. Sinop Üniversitesi olarak 2019 yılı içinde Üniversite Sporları Federasyonunun 2. Etkinliğine ev sahipliği yapıyor olduğumuzu memnuniyetle ifade etmek istiyorum. Bu tip organizasyonlar sporun üniversitelerimizde yaygınlaşması, öğrencilerimiz arasındaki dayanışma ve kaynaşma ikliminin oluşması ve şehrimizin tanıtılması bakımından oldukça önemlidir. Bu duygularla şampiyonanın barış, dostluk ve kardeşlik duyguları içerisinde sporun ruhuna yakışır biçimde yapılmasını temenni ediyor; karşılaşmalarda ter dökecek sporcularımızın her birine ayrı ayrı başarılar diliyor; etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen başta Üniversite Sporları Federasyonu yetkileri olmak üzere Üniversitemiz personeline şükranlarımı sunuyorum” dedi.
 

Rektör Dalgın’ın konuşmalarının ardından müsabaka, Kadınlar kategorisinde Sinop Üniversitesi ve Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi karşılaşmasıyla başladı.
 

9-13 Aralık tarihleri arasında Sinop Üniversitesi 15 Temmuz Şehitleri Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek olan müsabakalara; Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Kastamonu Üniversitesi, Kırıkkale Üniversitesi, Ordu Üniversitesi, Sinop Üniversitesi ve Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesinden 4 erkek, 5 kadın takım yer alıyor. Kıyasıya mücadeleye sahne olan “2. Lig Kadın/Erkek Voleybol Müsabakaları”, 13 Aralık 2019 Cuma günü ödül töreniyle sona erecek.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v