Türkiye'nin En Yaşlı İli Sinop’ta Vatandaşlar Koronavirüs Kuralına Uyuyor
MAHSUR KALAN KEÇİ UÇURUMDAN DÜŞEREK TELEF OLDU
SİNOP BELEDİYESİ KORONAVİRÜS NEDENİYLE SU FATURALARINI ERTELEDİ
Sinop’ta Ateş Ölçerli Trafik Kontrolü
Bu haber 14 Aralık 2019, Cumartesi 12:01 tarihinde eklendi. 78 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sinop’ta kayıt dışı istihdamla mücadele

Sinop’ta kayıt dışı istihdamla mücadele
Sinop’ta kayıt dışı istihdamla mücadele

Sinop Sosyal Güvenlik İl Müdürü Sami Şahin, Sosyal Güvenlik Kurumundan kayıt dışı istihdamın önlenmesine yönelik basın toplantısı düzenledi.

 

SGK Sinop İl Müdürlüğü salonunda gerçekleştirilen toplantıda konuşan SGK İl Müdürü Sami Şahin, kurum olarak kayıt dışı istihdamla mücadele kapsamında sosyal güvenlik konularında rehberlik ve bilgilendirme çalışmaları yürüttüklerini hatırlattı. 

 

Kayıt dışı istihdamın ülkemizin en önemli sorunları arasında yer aldığını belirten SGK İl Müdürü Şahin, “Bilindiği üzere kayıt dışı istihdam ülkemizin en önemli sorunları arasında yer almakta olup Kurum olarak kayıt dışı istihdamla mücadele kapsamında uyguladığımız temel politika başlıklarından biri sosyal güvenlik konularında yapılan rehberlik ve bilgilendirme çalışmalarıdır. 2019 yılı içerisinde ise Yeni Ekonomi Programı (2019-2021), 2019 yılı Cumhurbaşkanlığı Programı, Ulusal İstihdam Stratejisi (2017-2019) ve Kurumumuz 2019 yılı Merkez Eylem Planında sosyal güvenlik bilincini artırmaya ve kayıt dışı istihdamı önlemeye yönelik birçok faaliyete yer verilmiştir" dedi. 

 

SİNOP'TA BİLGİLENDİRME ÇALIŞMALARI
Kayıt dışı istihdam ile ilgili Sinop'ta gerçekleştirilen mücadele çalışmaları kapsamında bilgilendirme faaliyetleri hakkında bilgi veren Şahin: "Yukarıda saydığım programlar, strateji belgeleri ve eylem planları kapsamında İl Müdürlüklerimiz tarafından da gerçekleştirilmesi gereken faaliyetler yer almaktadır. Bu kapsamda İl Müdürlüklerimizce gerçekleştirilecek rehberlik ve bilgilendirme faaliyetlerinin planlı ve ülke genelinde standart hale getirilebilmesi amacıyla '2019 yılı Bilgilendirme ve Rehberlik Programı' oluşturulmuştur. Bu doğrultuda 2019 yılı Bilgilendirme ve Rehberlik Programı kapsamında İl Müdürlüğünce Din Görevlilerine dağıtılmak üzere İl Müftülüğümüze, ilimiz genelinde 50 Mahalle Muhtarlığına, 465 Köy Muhtarlığına Bilgilendirme Broşürü dağıtılmış, Merkez ve İlçe Sosyal Yardımlaşma Vakıflarına Afiş ve Broşür dağıtımı yapılmış, Kamu Kurumlarına ve Meslek Örgütlerine Afiş ve Bilgilendirme Broşürleri dağıtılmıştır" diye konuştu.


Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v