Türkiye'nin En Yaşlı İli Sinop’ta Vatandaşlar Koronavirüs Kuralına Uyuyor
MAHSUR KALAN KEÇİ UÇURUMDAN DÜŞEREK TELEF OLDU
SİNOP BELEDİYESİ KORONAVİRÜS NEDENİYLE SU FATURALARINI ERTELEDİ
Sinop’ta Ateş Ölçerli Trafik Kontrolü
Bu haber 28 Aralık 2019, Cumartesi 13:15 tarihinde eklendi. 87 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sinop Nkp 7. Dönem Birinci Meclis Toplantısı

Sinop Nkp 7. Dönem Birinci Meclis Toplantısı
Sinop Nkp 7. Dönem Birinci Meclis Toplantısı

Sinop Nükleer Karşıtı Platform, 7. Döneminin ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda nükleer santrale ilişkin geçmiş dönemlerde yaşananlar ve gündeme dair konularda görüşmeler yapıldı.

Sinop Belediyesi çok amaçlı salonunda düzenlenen toplantıda, NKP dönem sözcüsü Zeki Karataş, yaptığı konuşmada; “Ekoloji mücadelesine gönül veren biz çevreciler sorunun parçası olmak yerine çözümün parçası olmayı istiyoruz. Biz Sinop NKP olarak yaşanabilir bir çevreden yana taraf olduk. Yaşanabilir çevreden yana tavrımızı ortaya koyduk. Ölümü bize dayatanlara inat, yaşamı savunmaya devam edeceğiz. Dünya, nükleer enerjiden uzaklaşıp yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelirken Türkiye’nin ısrarla nükleer enerjiye yönelme isteğini ısrarla sürdürüyor. 6 Nisan’da yaptığımız Genel Kurul sonrasında geçen 9 aylık dönemde ülkemizde yaşanan olağanüstü koşullar nedeniyle planlamak istediğimiz eylem ve etkinlikleri planladığımız şekilde belki gerçekleştiremedik, ama farkındalık yarattığımızı düşünüyoruz.” Dedi.

Karataş, “Ülkemizin içinde yüzdüğü sorunlar sarmalında, kimsenin sokağa çıkamadığı bir dönemde biz Nükleer Karşıtı Platform olarak sokaklarda ‘Sinop Çernobil Olmasın’ sloganları attık. Gerçekleştirdiğimiz bu etkinlikler ve nükleere karşı duruşumuz, bu farkındalık yaratma konularının en canlı örneğidir. Değerli Sinoplular, biz nükleer santrallerin vereceği zararları hem teknik yönden, hem sağlık yönünden hem de idari yönden yapacağı tahribatları anlattık. Bundan sonra da anlatmayı sürdüreceğiz. Ama asıl hedefimiz, İnceburun Yarımadasında kurulması planlanan NGS’yi ortadan kaldırmaktır” ifadelerini kullandı.

“Hukuksal mücalemizi sürdüreceğiz”

Karataş, hukuksal mücadelenin sürdürme konusunda kararlı olduklarını belirterek; “Sinop NKP avukatlarımız Mehmet Horuş, Nuray Özdoğan ve Koray Cengiz’den oluşan ekibimizle Sinop NKP ÇED Dosyası için Ana Hukuk grubunu 10 Aralık’ta Ankara’da oluşturduk. Daha sonrasında avukatlarımızın sayısını gerektiğinde arttırabileceğiz. Ayrıca Sinop Barosundan da avukat arkadaşlarımıza ihtiyacımız var. Bu konuyu Sinop Barosu Başkanımızla defalarca görüştük, bir sonuç alamadık.” dedi.


Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v