Türkiye'nin En Yaşlı İli Sinop’ta Vatandaşlar Koronavirüs Kuralına Uyuyor
MAHSUR KALAN KEÇİ UÇURUMDAN DÜŞEREK TELEF OLDU
SİNOP BELEDİYESİ KORONAVİRÜS NEDENİYLE SU FATURALARINI ERTELEDİ
Sinop’ta Ateş Ölçerli Trafik Kontrolü
Bu haber 11 Ocak 2020, Cumartesi 10:59 tarihinde eklendi. 65 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sinop’ta 5 Bin Kişi Hac Başvurusu Yaptı

Sinop’ta 5 Bin Kişi Hac Başvurusu Yaptı
Sinop’ta 5 Bin Kişi Hac Başvurusu Yaptı

Hac görevini yerine getirmek üzere kutsal topraklara gitmek için başvuruda bulunan 2 milyon 298 bin 800 hacı adayının heyecanla beklediği 2020 Hac kuraları çekildi. İl Müftülüğünden açıklanan verilere göre Sinop’tan 5035 kişi Hac için başvurusu yaptı.

Sinop İl Müftüsü Ali Hayri Çelik, yaptığı açıklamada; “Sinop'ta 5035 kişi Hacca gidebilmek için sıra bekliyor. Ortalama her yıl ilimizden 170 ile 180 arasında Hacı adayımızı kutsal topraklara gönderiyoruz. İnşallah bu yıl da 180 Hacı adayımızı Hacca uğurlayacağız” dedi.

Açıklamalarının devamında Çelik, “2019 yılında ilimizden 172 vatandaşımız Hacca gitmiştir. Bu yıl ise Sinop’tan 180 kişinin kutsal topraklara giderek Hac görevini yerine getirmesi bekleniyor. Hac Ücretleri

Suudi Arabistan Riyali (SAR) üzerinden tahsil edilecektir. 2 kişilik odada konaklamak isteyen Hacı adayları 20.700 riyal, 3 kişilik odada konaklamak isteyen Hacı adayları 18.400 riyal ve 4 kişilik odada konaklamak isteyen Hacı adayları ise 16.400 riyal kişi başı ücret ödeyeceklerdir. Hacı adayları istemeleri halinde bu ücretin tamamını bir seferde ödeyebilecekleri gibi, yarısını kayıt esnasında kalan yarısını ise iki taksitte ödeyebileceklerdir” dedi.

Hac Gidiş-Dönüş Tarihleri

2020 yılında kesin kayıt yaptırarak Hacca gitmeye hak kazanan vatandaşlar, 22 Haziran-25 Temmuz tarihleri arasında planlanan kafileler ile kutsal topraklara gidebilecek. Dönüşlerin ise 06 Ağustos- 02 Eylül tarihlerinde gerçekleşeceği belirtildi.

Çelik, “Kura sonucu Hacca gitmeye hak kazanan vatandaşlarımızın ibadetlerini sağlıklı bir şekilde yerine getirmesini; kuradan ismi çıkmayanlara ise en yakın zamanda Hac farizalarını yerine getirebilmelerini temenni ederiz” dedi.


Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v