Sinop’ta trafik kazası 1 ölü
Cezaevi Restorasyon Çalışmaları Başlıyor
Karantina Günleri Sona Erdi
Sağlıkta Bir Güçlü Adım Daha
Bu haber 11 Ocak 2020, Cumartesi 11:00 tarihinde eklendi. 78 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Öğrencilere ‘Umre Ödüllü’ Bilgi Yarışması

Öğrencilere ‘Umre Ödüllü’ Bilgi Yarışması
Öğrencilere ‘Umre Ödüllü’ Bilgi Yarışması

Üniversite öğrencileri arası düzenlenen “Umre Ödüllü Bilgi Yarışması”nın tanıtımı, açılan stantlarla Sinop Üniversitesi fakültelerinde yapıldı.

Diyanet İşleri başkanlığı tarafında Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında Üniversite Öğrencileri Arasında “Umre Ödüllü Bilgi Yarışması” düzenledi. Öğrenciler, Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından olan “O’nun Gibi Yaşamak” kitabı üzerinden hazırlanacak olan soruları cevaplandırarak umre ödülünü kazanmak için çaba gösterecekler.

Konu ile ilgili konuşan Sinop İl Müftüsü Ali Hayri Çelik “Diyanet işleri Başkanlığımız her yıl Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında soruların hazırlanacağı kaynaklar belirtilerek bilgi yarışması düzenlemektedir. Bu seneki Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında Rasülüllah (sav) Efendimizin ahlakını, sosyal hayatını, insanlarla ilişkisini, tavrını, duruşunu, zihniyetini ve pratiklerini, günlük hayatını, yemesi içmesi, uyuması, duaları gibi pratiklerini anlatan çok kıymetli eser olan “O’nun Gibi Yaşamak” adlı kitaptan sorular hazırlanmak suretiyle yarışma düzenlemiştir. Yarışma neticesinden birinci olan 1 erkek ve 1 kız öğrencimiz umre ile ödüllendirilecektir. 2. ve 3. Öğrencilerimiz de İl Müftülüğümüz tarafından para ile ödüllendirileceklerdir. Yarışmanın üniversite öğrencilerine duyurulması ve tanıtımın yapılması için görevlilerimiz tarafından fakültelerde stantlar kuruldu ve öğrencilerimiz için yarışmada soruların hazırlanacağı “O’nun Gibi Yaşamak” isimli eser tanıtıldı” dedi.

Yarışmaya katılmak isteyen öğrencilerin yarisma.diyanet.gov.tr adresinden müracaat edebileceği ifade edildi. O’nun Gibi Yaşamak isimli kitabı temin edemeyen öğrencilerin ise Sinop İl Müftülüğünden, Alaaddin Camii’nden veya yayinsatis.diyanet.gov.tr adresinden temin edebilecekleri belirtildi. 07 Mart’ta Sinop’ta yapılacak olan yarışmanın sınav salonu belli olmasının ardından salon adresinin yarışmaya müracaat edenlere bildirilecekleri belirtildi.

Son başvuruların 10 Şubat’a kadar yarisma.diyanet.gov.tr adresinden alınacağı ifade edildi.


Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v