Türkiye'nin En Yaşlı İli Sinop’ta Vatandaşlar Koronavirüs Kuralına Uyuyor
MAHSUR KALAN KEÇİ UÇURUMDAN DÜŞEREK TELEF OLDU
SİNOP BELEDİYESİ KORONAVİRÜS NEDENİYLE SU FATURALARINI ERTELEDİ
Sinop’ta Ateş Ölçerli Trafik Kontrolü
Bu haber 16 Ocak 2020, Perşembe 15:41 tarihinde eklendi. 60 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

15 EYLÜL GAZETECİLER CEMİYETİ’NDEN PROTESTO VE KINAMA

15 EYLÜL GAZETECİLER CEMİYETİ’NDEN PROTESTO VE KINAMA
15 EYLÜL GAZETECİLER CEMİYETİ’NDEN PROTESTO VE KINAMA

Sinop 15 Eylül Gazeteciler Cemiyeti 14 Ocak 2020 günü Mısır'da Anadolu Ajansının bürosuna Mısır Devletine ait güvenlik kuvvetlerince yapılan uluslararası hukuka aykırı, zorbaca ve haddini bilmez baskın sonucu Anadolu Ajansında görevli bulunan meslektaşlara sorgu sonucu bir mesaj yayımladı.

Sinop 15 Eylül Gazeteciler Cemiyeti’nden yapılan açıklamada; “14 Ocak 2020 günü Mısır'da Anadolu Ajansının bürosuna Mısır Devletine ait güvenlik kuvvetlerince yapılan uluslararası hukuka aykırı, zorbaca ve haddini bilmez baskın sonucu Anadolu Ajansında görevli bulunan meslektaşlarımızın önce sorguya çekilmişler ardından gözaltına alınmışlardır. Ve halen meslektaşlarımızın nerede oldukları bilinmemektedir. Şurası bilinmelidir ki dünyanın neresinde olursa olsun uluslararası hukuka ve evrensel kurallara aykırı zorbaca her türlü tutumun karşısında durmak tüm basın meslek örgütlerinin görevidir. Anadolu Ajansı çalışanlarına yapılan zorbalık karşısında susan demokrasi, insan hakları ve basın özgürlüğünü dillerinden düşürmeyen tüm devletler bizimmet için birer Mısır devletinden farksızdır.

Bu anlamı ile Anadolu Ajansı meslektaşlarımıza uygulanan zorbalık nedeni ile Mısır'ı kınıyor ve şiddetle protesto ediyoruz. Gerek yurt içinde bulunan ve gerekse tüm dünya genelindeki basın meslek örgütlerini de Mısır'ın zorbalığı karşısında mücadeleye çağırıyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerine yer verildi.


Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v