Sinop İl Emniyet Müdürlüğünde Yangın
Sinop’ta çocuklar üçüncü kez sokakta olmanın tadını çıkardılar
Korona Virüs Balık Fiyatlarını Düşürdü
Sinop’ta trafik kazası 1 ölü
Bu haber 17 Ocak 2020, Cuma 12:36 tarihinde eklendi. 102 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Polesie TR, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun katılımı ile açılıyor

Polesie TR, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun katılımı ile açılıyor
Polesie TR, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun katılımı ile açılıyor

Türk-Belarus ortaklı Polesie TR, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun katılımı ile açılıyor.

Sinop’ta kurulan Türk-Belarus ortaklı Polesie TR ile ilgili Basın açıklaması yapan Şirketin Türkiye Genel Müdürü ve Ortağı Yener Dinçkurt,Polesie TR ‘ nin kuruluşu, hedefleri ve resmi açılış töreni ile ilgili bilgi verdi. Basın açıklamasında Türk-Belarus ortaklı Polesie TR’nin 12 Haziran 2019 tarihinde Sinop’ta kurulduğuna işaret ederek “Türk-Belarus ortaklı şirketimiz Polesie TR,  12 Haziran 2019’da Türkiye’nin Sinop şehrinde kurulmuş, 01 Ekim 2019 tarihinde ise üretime başlamıştır. Türkiye Genel Müdürü ve Ortağı Yener Dinçkurt, Belarus-Türkiye Yatırım Danışmanı ise Taner Dinçkurt’tur.” dedi.

 

Fabrikanın kuruluşundan sonra geldiği aşama ilgili bilgi de veren Şirketin Türkiye Genel Müdürü ve Ortağı Yener Dinçkurt: “Fabrikamızda şu anda 160 kişi çalışmaktadır. Mayıs ayına kadar çalışan sayısının 300’ü, yıl sonuna kadar ise 450’yi bulması planlanmıştır. Fabrikamız 16.000 metrekare kapalı alan, 84.000 metrekare açık alandan oluşmaktadır. Sinop’taki fabrikamızda plastik oyuncakların üretim ve montajlanması yapılıp, hazırlanan ürünler müşterilerimize sunulmaktadır. “ şeklinde konuştu.

 

Polesie TR’nin önümüzdeki süreci ile ilgili bilgi veren Yener Dinçkurt şunları söyledi “Yaptığımız planlara göre fabrikamızda enjeksiyon makinalarının miktarı 60 adede yükseltilecek ve toplamda 1.200 çalışan olacaktır. Planlarımız arasında mayıs ayı itibariyle 24.900 metrekare kapalı alan yeni fabrika binamızın inşa edilmesi de vardır. Bu planların ve çalışmaların tamamı projelendirilmiş olup zamanlamasına uyularak tamamlanacaktır. Polesie Tr tarafından üretilen ürünler Türkiye iç piyasasında satılmakla beraber Avrupa Birliği ve Afrika pazarlarına da sunulacaktır.2020 Şubat ayında ihracata başlanacaktır.

2020 yılı  ihracat hedefimiz 10.000.000 dolar, 2021 yılı ihracat hedefimiz ise 28.000.000 dolardır. Ürünlerimizin yüksek kalitesi; müşterilerimizin seçiminde önemli rol oynamakta olup dünyanın birçok ülkesinde aileler güvenle çocuklarına Polesie oyuncaklarını tercih etmektedirler.”

“En büyük gücümüz kalitemiz” ve “ oyuncakların renkli dünyasını sunuyoruz” diyerek sözlerine devam eden Şirketin Türkiye Genel Müdürü ve Ortağı Yener Dinçkurt, Sinop’ta kurulan Türk-Belarus ortaklı Polesie TR’nin resmi açılış töreni ile ilgili de bilgi verirken şunları söyledi “1998 yılından bu yana sektörün en büyük oyuncak markalarından biri olan Polesie; Belarus’un Kobrin şehrinden çıktığı yolculuğuna dünyanın farklı yerlerinde açtığı fabrikaların ardından, en son teknoloji ile donatılmış yeni fabrikasını Türkiye’nin kadim liman şehri Sinop’ta açıyor. Açılış günü açıklayacağımız 2020-2021 yatırım ve büyüme planımızda ön gördüğümüz 60 makine ve 1.200 çalışan hedefine giden yolda “En büyük gücümüz kalitemiz” diyen Polesie, İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun katılımıyla 19 Ocak 2020 Pazar günü saat 13:30’da açılacaktır.”

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v