Emniyetten Dev Operasyon
MEB KARAR ALDI!
Sinop’ta freni boşalan kamyonet üst geçide çarptı
Bu haber 20 Ocak 2020, Pazartesi 09:29 tarihinde eklendi. 109 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

POLESİE’DEN SİNOP’TA GÖRKEMLİ AÇILIŞ

POLESİE’DEN SİNOP’TA GÖRKEMLİ AÇILIŞ
POLESİE’DEN SİNOP’TA GÖRKEMLİ AÇILIŞ

Dünyanın önde gelen oyuncak firmalarından biri olan ve Belarus-Türkiye ortaklı Polesie Oyuncak fabrikasının Sinop'ta açılışı gerçekleşti.

 

Şirketin Türkiye Genel Müdürü ve Ortağı Yener Dinçkurt ile Türkiye Yatırım Danışmanı Taner Dinçkurt’un katkılarıyla Sinop’ta kurulması için atılan adımların ardından fabrika hizmete girdi.

 

Açılış töreni için yapılan daveti kırmayan ve Sinop’a geleceği günler öncesinden duyurulan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, geçirdiği rahatsızlık nedeniyle tedavisini sürdüren doktorların seyahat etmemesi önerisi üzerine açılışa katılamadı. Onun yerine açılışa bakanın selamlarını iletmek üzere İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy katıldı.

 

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy’un yanı sıra Belarus Türkiye Büyükelçisi Andrei Savinykh, Sinop Valisi Köksal Şakalar, Belediye Başkanı Barış Ayhan, siyasi parti teşkilat başkanları ve üyeleri, çeşitli oda başkanları, kamu kurum müdürleri ve Polesie Belarus şirket ortakları katıldı.

 

Açılışta konuşma yapan İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, “Aslında bu yatırımın Sinop’ta yapılmasının önemini çok veciz bir şekilde çok anlaşılır bir şekilde ifade ettik. Ben her şeyden önce Taner ve Yener kardeşlerimize, bu girişimleri için teşekkür ediyorum. Başta onlara inanan ve ülkemize inanan Polesie Belarus’un çok kıymetli yöneticilerine canı gönülden teşekkür ediyorum. Onlara çok kısa şunları söylemek istiyorum. Biz çok ağır çok zor bir coğrafyayı vatan kurmuşuz. Bu vatanı elimizde tutabilmek için bin yıldır bedel ödüyoruz. Bu girişimlerin bizim ülkemize ve memleketimize yapılmasından dolayı büyük gurur yaşıyoruz. Sinoplularımıza bugün gösterdikleri misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ediyorum.Burada tercih yapılırken Taner ve Yener kardeşlerimizin sizlere güvenine ne kadar sağdık olduğunuzu ve bundan sonra da her türlü hassasiyetle bu firmaya sahip çıkacağınızı gösterdiniz. Hepinize teşekkür ediyorum, bu yatırımımızın herkese hayırlı olmasını diliyorum. Yatırımcılarımıza başarılar diliyorum.” dedi.

 

Ardından Sinop Valisi Köksal Şakalar, “Sinop’ta bulunduğum sürece en memnuniyet duyduğum anlardan birisi. Az önce Yener ve Taner beyler de söylediler, bu yatırımla birlikte ilk etapta 120 kişiyle başlayan yatırım, 10 kat artarak 1200 kişilik istihdamda vesile olacak. Bu yatırımın hayata geçirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Program devamında Belarus Türkiye Büyükelçisi Andrei Savinykh, Ak Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, şirketin Belaruslu ortakları ve kürsüye çıkarak Sinop’a böyle bir fabrika girişiminde bulunan ve kuruluşunda emeği geçen tüm yetkililere teşekkür ettiler ve bundan sonraki işlerinde tüm iş ortaklarına başarılar dilediler.

 

Konuşmaların sonunda protokolün katılımıyla kurdele kesimi yapılarak açılış gerçekleşti. Açılışın ardından Taner ve Yener Dinçkurt kardeşler, katılımcılara fabrikayı gezdirerek üretim hakkında bilgiler verdiler.


Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v