Başkan Şanoğlu güven tazeledi
TARİHİ KALEDE SPOR EGZERSİZİ
ARACINA ARI GİRİNCE KAZA YAPTI
Sinop'ta trafik kazası: 1 yaralı
Bu haber 20 Ocak 2020, Pazartesi 12:02 tarihinde eklendi. 152 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

HAMSİLOS MÜCADELESİ SONUÇLANDI!

HAMSİLOS MÜCADELESİ SONUÇLANDI!
HAMSİLOS MÜCADELESİ SONUÇLANDI!

Sinop’un doğa harikası Akliman ve Hamsilos gezi bölgesinin girişinin kapatılarak ücretli hale getirilmişti. Mahkeme, geçtiğimiz ay yürütmeyi durdurma kararı vermişti. Şimdi ise ‘ihalenin iptali’ kararı verildi.

 

Hamsilos’un ihalesiz bir şekilde şahsa verilmesi ve ücrete tabi tutulması, halk tarafından büyük tepki topladı. Başta Abalı köyü Muhtarı Hüseyin Demircan, Belediye Başkanı Barış Ayhan, milletvekilleri ve Sinop halkı da bu duruma itiraz etmişti. Durumla ilgili açılan birçok davada mücadeleler sürüyordu.

 

İhalenin iptal edilmesinin ardından ilk açıklama Abalı Muhtarı Hüseyin Demircan’dan geldi. Demircan, yaptığı konuşmada; “31 Mart seçimlerin de muhtar olduğum Abalı Köyümün üst üste gelen sorunlardan dolayı biraz yoruldum tabi ki başardıkça çok mutlu oldum.  “Hamsilos ne olacak” diye yoğun görüşmeler yaşadım ve dava açtık. Önce yürütme durduruldu şimdi ise ihalenin iptaline karar verildi şükürler olsun. Bu konuda bana destek olan ve davayı benimle birlikte sonuna kadar takip eden Avukat Mert Acar’a ve diğer tüm avukatlarımıza Abalı Köyü adına teşekkür ediyorum. Hamsilos artık özgür!” dedi.

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v