Başkan Şanoğlu güven tazeledi
TARİHİ KALEDE SPOR EGZERSİZİ
ARACINA ARI GİRİNCE KAZA YAPTI
Sinop'ta trafik kazası: 1 yaralı
Bu haber 22 Ocak 2020, Çarşamba 14:16 tarihinde eklendi. 185 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Nkp Yürütme Kurulu Toplantısı Düzenlendi

Nkp Yürütme Kurulu Toplantısı Düzenlendi
Nkp Yürütme Kurulu Toplantısı Düzenlendi

Nükleer Karşıtı Platform yürütme kurulu toplantısı düzenlendi. Toplantıya NKP üyelerinin yanı sıra Belediye Başkanı Barış Ayhan da katıldı.

Sinop Belediyesi çok amaçlı salonunda yoğun katılımla gerçekleşen toplantıda gündem; 22 Aralık'ta Mersin'de ve 10 Aralık'ta Ankara'da yapılan İnceleme ve Değerlendirme ile NKP Türkiye toplantıları hakkında bilgilendirmeler ile başladı.

Yapılan değerlendirmelerin ardından NKP Üyelerine ve Belediye Başkanı Barış Ayhan’a açılan ve 21 Ocak'ta Sinop Adliyesi’nde görülen dava değerlendirildi.

Toplantıda konuşan Belediye Başkanı Barış Ayhan, “Bildiğiniz üzere nükleere karşı mücadelemiz, yalnızca Sinop ölçeğinde değil, tüm dünyada nükleer santrallerin yeryüzünden tamamen yok olması ve yerine yenilenebilir enerji kaynaklarıyla bu işin çözüme kavuşması noktasında, yıllar boyunca sürdürdüğümüz bu mücadele devam ediyor. Geçmişte olduğu gibi bundan sonra da devam edeceğiz. Hükümetin, nükleer lobilerinin ve diğer iş birlikçilerin yapmaya çalıştığı; bizleri yıldırmak, dirayetimizi kaybettirmeye çalışmak. Bir diğer çalışmaları ise Sinop Nükleer Santrali projesi üzerinde yapılan tüm çalışmaların Sinop halkından habersiz şekilde yürütmek. Bize açılan dava tamamen 2911 ile hiç alakası olmayan bir süreçtir. Bu dava, orada kolluk kuvvetleriyle tutanak tutularak valiliğe verdiğimiz dilekçeyi 2911’e muhalefet olarak görüp açıldı. Bu davanın asıl amacı nükleere karşı gelenlerin hüküm giymelerini sağlayarak bundan sonraki süreçten uzak tutulmak istenmesidir. Ancak biz çocuklarımızın geleceği adına mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz” dedi.

Toplantının devamında NKP Türkiye Kongresi ve ilerleyen süreçteki çalışmaların planlaması yapıldı. Yürütme kurulu toplantısı, Nükleer Enerji 2019  raporu üzerinde yapılan çalışmaların değerlendirilmesi ile son buldu.


Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v