Sinop’ta trafik kazası 1 ölü
Cezaevi Restorasyon Çalışmaları Başlıyor
Karantina Günleri Sona Erdi
Sağlıkta Bir Güçlü Adım Daha
Bu haber 27 Ocak 2020, Pazartesi 12:21 tarihinde eklendi. 107 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

KUZKA, Tarihi Boyabat Evlerini Turizme Kazandırmayı Hedefliyor

KUZKA, Tarihi Boyabat Evlerini Turizme Kazandırmayı Hedefliyor
KUZKA, Tarihi Boyabat Evlerini Turizme Kazandırmayı Hedefliyor

Kuzey Anadolu Kalkına Ajansı, Boyabat Tarihi Evlerinin Turizme Kazandırılması ile ilgili destek programının, fizibilite çalışmalarını içeren sözleşmeyi imzaladı.

Türkiye genelinde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda faaliyet gösteren ve bölgesel kalkınmayı tetiklemek üzere çeşitli destek programları yürüten Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA), Boyabat'ın tarihi evlerinin turizme kavuşturulması için çalışma başlattı.

2019 yılı  Fizibilite Desteği Programında yer verilen Boyabat Tarihi Evlerinin Turizme Kazandırılması projesi, asil listede yer almıştı. Boyabat Belediyesi ile Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı arasında projeye ilişkin destek sözleşmesi imzalandı. Kastamonu KUZKA hizmet binasında gerçekleşen törende sözleşme, KUZKA Genel Sekreteri Serkan Genç ile Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı tarafından imzalandı.

Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, projenin şehre büyük değer katacağını ifade etti. Konuşmasında Çakıcı, “Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı ile tarihi Boyabat evlerinin turizme kazandırılması fizibilite çalışması başlıklı projeye ilişkin destek sözleşmesini KUZKA Kastamonu Genel Sekreteri Serkan Genç ile imzaladık. Şehrimizin çok önemli değerlerinden birisi olan Tarihi Evlerimiz ülkemizin turizmine değer katacak. Hepimize hayırlı olsun” dedi.

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v