Türkiye'nin En Yaşlı İli Sinop’ta Vatandaşlar Koronavirüs Kuralına Uyuyor
MAHSUR KALAN KEÇİ UÇURUMDAN DÜŞEREK TELEF OLDU
SİNOP BELEDİYESİ KORONAVİRÜS NEDENİYLE SU FATURALARINI ERTELEDİ
Sinop’ta Ateş Ölçerli Trafik Kontrolü
Bu haber 19 Şubat 2020, Çarşamba 14:16 tarihinde eklendi. 49 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yerel Basının Sorunlarını Sinop’ta Masaya Yatırıldı

Yerel Basının Sorunlarını Sinop’ta Masaya Yatırıldı
Yerel Basının Sorunlarını Sinop’ta Masaya Yatırıldı  


Samsun Basın İlan Kurumu Müdürlüğü önderliğinde Sinop merkez ve ilçe basınının sorunları masaya yatırıldı.

Samsun Basın İlan Kurumu Müdürü Mustafa Bayraktar başkanlığında Sinop Polisevinde düzenlenen  toplantıya Sinop Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cengiz Demirel, Sinop merkez ve ilçelerinde görev yapan gazete sahipleri ve çalışanları katıldı.

Samsun Basın İlan Kurumu Müdürü Mustafa Bayraktar, yerel basının sorunlarını yakınen bildiğini belirterek; “
Devletin ihale anlayışında öncelik açık ihaleye verilmiş. Yani bütün isteklilerin katılabileceği bir yöntem. İkinci sırada belirli istekliler arasından ihale daha çok yapım işleri, hizmet ve mal alım ihalelerinden işin özelliğinin uzmanlık veya ileri teknoloji gerektirmesi nedeniyle uzmanlık isteniyor ki bunun da gerekçeleri anlaşılır. Ancak bu ikisinin olmadığı yerde üçüncü bir yol var ki ilansız ihale olarak da bilinen pazarlık usulü, gazetelere vurulan ekonomik darbenin temelini oluşturuyor. Tabi bir de ilan verilmemesi için bölünen meblağlar var." diye belirtti.

"İlan yapılmayan hallerde en az üç istekli davet edilerek, yeterlik belgelerini ve fiyat tekliflerini birlikte vermeleri istenir. Bu ne demek? Bu tarz yüksek meblağlı ihalede daha düşük teklif vermesi muhtemel katılımcıların ihaleye girmesinin önü kesiliyor ve devlet zarara uğratılıyor. İlana çıkmak hem daha çok katılımcıya ulaşılmasını ve devletin kazanç elde etmesini sağlar hem de gazetelerin ekonomik olarak güçlenmesine katkı yapar."dedi.

Bayraktar açıklamalarının devamında; “Samsun Basın İlan kurumu olarak buraya gelmemizin amacı sizlerle bire bir tanışmak kaynaşmak ve sorunlarımızı karşılıklı olarak görüşerek çözüm mercilerine ulaştırmak istiyoruz. Yerel basının Türkiye genelinde olduğu gibi bize bağlı olan Tokat, Çorum, Yozgat, Amasya, Sinop, Samsun, Giresun, Rize ve diğer illerimizde de basında yaşanan sıkıntıları yakınen bilmekteyiz. Samsun Basın İlan Kurumu Şubesi olarak bu illerimizde sık sık toplantılar düzenleyerek sorunları kendi çabalarımızla çözme yöntemine gitmekteyiz. Çözemediğimiz sorun ve konular hakkında da Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü başta olmak üzere gerekli birimlerle birlikte hareket etme yoluyla kimsenin mağdur olmaması için elimizden gelen çabayı göstererek meslektaşlarımızın her zaman yanında olmaya çalışıyoruz.” Dedi.

 

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v