Sinop’ta trafik kazası 1 ölü
Cezaevi Restorasyon Çalışmaları Başlıyor
Karantina Günleri Sona Erdi
Sağlıkta Bir Güçlü Adım Daha
Bu haber 23 Nisan 2020, Perşembe 21:59 tarihinde eklendi. 286 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Karantina Altında Bulunanlar 23 Nisanı Kutladı

Karantina Altında Bulunanlar 23 Nisanı Kutladı
Karantina Altında Bulunanlar 23 Nisanı Kutladı  


Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında yurt dışından getirilerek Sinop’ta karantinaya alınan Türk vatandaşları, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutladı.

Kovid-19 tedbirleri kapsamında Almanya’dan Sinop’a getirilerek, Mahmut Kefevi Kız Yurdu'na yerleştirilen Türk vatandaşları, Gazi Meclis'in 100. Yılı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında kaldığı yurdun penceresinden bayraklar ve marşlar eşliğinde İstiklal Marşı'nı okudu.

Vatandaşlar, "Kırmızı beyaz yaşasın Türkiye" şeklinde slogan attı.

Öte yandan, kurulan ses sistemiyle müzik dinletisi de yapıldı.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Sinop Gençlik ve Spor İl Müdürü Kazım Açıkbaş; “Bugün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı. Bu vesileyle bütün çocuklarımızın bayramını kutluyorum. Aynı zamanda egemenliğin sembolü olan, Türkiye Büyük Millet Meclisininde 100. Yılı. Bu sebeple virüsle alakalı sıkıntılardan dolayı, İstiklal Marşı’nın evimizde balkonlarda söylenmesiyle alakalı meclis başkanımızın çağrısına bizde uyduk. Yurdumuzda Almanya’dan gelen 237 vatandaşımızla birlikte yurt çalışanlarımızla , sayın vali yardımcılarımızla birlikte, İstiklal Marşını coşkulu ve heyecanla söyleyerek bu çağrıya bizde yanıt verdik. Almanya’dan gelen Türk vatandaşlarımızın da yurdumuzda kendilerini evde hissedecekleri şekilde hizmetimizi sürdürüyor bu onurlu hizmetten dolayı da tüm çalışanlarımızla mutluluk yaşıyoruz.” Dedi.Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v