Sinop’ta trafik kazası 1 ölü
Cezaevi Restorasyon Çalışmaları Başlıyor
Karantina Günleri Sona Erdi
Sağlıkta Bir Güçlü Adım Daha
Bu haber 13 Mayıs 2020, Çarşamba 17:14 tarihinde eklendi. 840 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Polesie-Tr Ürettiği Maskenin İhracatını Yapacak

Polesie-Tr Ürettiği Maskenin İhracatını Yapacak
Polesie-Tr Ürettiği Maskenin İhracatını Yapacak  

 

Sinop'ta bulunan bir fabrika, yüzün tamamını koruyan ve temizlendikten sonra tekrar kullanabilme özelliği olan maskenin üretimine başladı. Fabrika maskenin ihracatını yapmayı planlıyor.


Sinop'ta bir fabrika, nefes ve öksürük yoluyla bulaşan koronavirüsten korunmak için önemli rol oynayan maskede yeni bir üretime geçti. Fabrika üretime geçirdiği maskeyi ihracat edecek.

Fabrika Genel Müdür Yardımcısı Ozan Bala konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Ürettiğimiz maskenin tamamen dizaynı ve patenti tarafımıza aittir. 3D yazıcılarda endüstri mühendisleri tarafından uzun uğraşlar sonunda oluşturduk bu maskenin dizaynını. Çok kaliteli ham maddeler kullanılmakta. Sertifikalı ürünler kullanılmakta. Bu üretimini yaptığımız maske sağlığa uygun maskedir. Bu maske günümüzde hepimizin başında dert olan koronavirüse karşı üretildi. Tam olarak yüz koruma sağlamakta. Gözü, kulağı, yüzü komple olarak kapatmakta ve bu sayede temas yaratmamakta.

“Günde 8 ila 10 bin maske üretiyoruz” ;

Bala günlük 8 ila 10 bin adet maske üretimi yaptıklarını belirterek; “Şuan da ek kalıplarımız gelecek. Kalıplar geldiğinde üretim sayımız çok daha fazla olacaktır. Şuan da üretim sayımız 8 ila 10 bin civarında. Şuan da yapılan sadece numune gönderimi yaptık. İnsanlar bu maske ile tanışacak. Yurt içi ve yurt dışı planlarımızda önümüzdeki günlerde gerçekleşecek. Diğer ülkelerden şuan ciddi oranda sipariş alıyoruz. İhracat yasağının kalkmasıyla birlikte onların da taleplerine cevap veriyor olacağız.” Dedi.

Üretilen maskenin özellikleri

1-Tamamen yerli tasarım ve üretim olan Covidur maske, şu anda üretilen en dayanıklı yüz koruma maskesidir.

2-Diğer siperliklerin tamamında başın üst ve yanları açıkta iken Covidur'da çene altı hariç her yer kapalıdır. Bu da tam koruma sağlar.

3- Covidur'un özelliği gözlük ve siperlik bir arada olup, ağızdan ve burundan rahatça nefes alınabilecek bir alana sahip olmasıdır.

4-Kırılmaz ve parçalanmaz yapısı ile uzun zaman kullanılabilir.
5-Salgının başladığı ilk andan itibaren en etkili bulaşma türlerinden biri elin yüze temasıdır. Covidur'da bunu yapmak çok zordur.

6-Günlük yaşamda rahatlıkla kullanılabilen Covidur, yıkanabilir ve uygun ürünle dezenfekte edilebilir.

7-Covidur uluslararası kuruluşlardan sertifakalıdır. Sağlık Bakanlığı izinli bir kuruluşta üretilmektedir.

8-Antifog malzemesi içeren Covidur, buğu kesme özelliğine sahiptir. Burundan nefes verildiğinde kendi kendini kurutur.

9-Duyma engellilerin rahatlıkla kullanabileceği Covidur, şeffaf yapısı gereği dudak okumaya müsaittir.

10-Çeşitli renklerde üretilebilen Covidur, hayatınıza renk katar. Bu zor günlerde en yakın dostunuz ve virüslerle aranızdaki set olur. 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v