Vali Erol Karaömeroğlu, Doğaya Sülün Salma Programına Katıldı
Sinop’ta KuzeyFest Rüzgarı Esmeye Hazır
Sinop’ta ki gizli tünel gün yüzüne çıktı!
Sinop’ta korona virüs denetimleri
Bu haber 06 Temmuz 2020, Pazartesi 16:25 tarihinde eklendi. 1113 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Emniyetten Dev Operasyon

Vatandaşların Huzur ve Güvenliği için Sinop Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğünce çalışmalar aralıksız olarak sürdürülüyor.
Emniyetten Dev Operasyon  

Yapılan çalışmalar ile ilgili Sinop Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan bilgilendirmede şu ifadelere yer verildi; “Emniyet Müdürlüğümüz Asayiş Şube Müdürlüğünce Sinop Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Fuhşa Teşvik, Aracılık veya Zorlama konulu projeli dosya kapsamında tespit edilen mağdur kadınların, il merkezimiz ve ilçelerimizde ikamet eden şüpheli şahısların yakalanması için 29.06.2020 günü yapılan operasyonda fuhşa sürüklendiği tespit edilen A.F ile L.I. isimli Azerbaycan vatandaşı mağdur kadınlar ile bu kadınları fuhuş konusunda kullanarak şüpheli oldukları delilleri ile birlikte tespit edilen Azerbaycan vatandaşı M.Z. isimli şahıs, Sinop il ve ilçelerinde ikamet eden toplam 12 erkek şahıs şüpheli olarak yakalanmış olup, 2 şahıs yurt dışına çıkma yasağı ve imza yükümlülüğü koyularak adli kontrol şartı ile serbest bırakılmış, şüphelilerden 7 şahıs ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılmış diğer 6 şahıstan Azerbaycan vatandaşı M.Z. ile birlikte 3 erkek şahıs ilgili mahkemece tutuklanmıştır.

Yapılan aramalarda suçtan kazanıldığı tespit edilen toplamda 12.250 TL paraya ilgili mahkeme kararı ile el konulmuş, Dosyada ismi geçen 13 şüpheli, 2 mağdur bayan ve 58 bilgi sahibi olarak toplamda 73 şahsa Zührevi Hastalıklar ve Fuhuşla Mücadele Komisyonundan 2020 yılı için alınan karar gereği idari para cezaları,

İl merkezimizde fuhuş yapıldığı tespit edilen ikamete ilgili komisyon kararı ile kapatma cezası uygulanacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v