AFAD GÖNÜLLÜLERİNE TEŞEKKÜR BELGESİ VERİLDİ
DİREKSİYON HAKİMİYETİNİ KAYBEDEREK BARİYERLERE ÇARPTI!
BİR ÖNLEM DAHA ALINMALI!
MAVİŞ; “ORMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜMÜZ HAYIRLI OLSUN”
Bu haber 17 Temmuz 2020, Cuma 12:16 tarihinde eklendi. 20175 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI  

T.C.

SİNOP

İCRA DAİRESİ

2019/95 TLMT.

 

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

 

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri:  Sinop Erfelek İlçesi Merkez Mahallesi 2 Ada 73 Parselde yüzölçümü 104,00 m² zemin tipi “Kat Mülkiyeti” ana taşınmaz niteliği “Altında Dükkanı Olan 4 katlı Apartman ve Avlusu” olan taşınmazın “3/12 Arsa Paylı 3. katta 4 No.lu” bağımsız bölüm niteliği “Mesken” kayıt durumu “Aktif” olan taşınmaz “Tam” hisse ile “Fırat DİKEN-Selahattin Oğlu” adına kayıtlıdır. Erfelek şehir merkezinde, Ahmet Muhip Dranas Caddesi üzerinde bulunan bina, Hükümet Meydanına 3-400 mt. mesafede, oturmak için tercih edilen çarşı pazar ve okullara yakın yerdedir. Adres, Merkez Mahallesi Ahmet Muhip Dranas Caddesi No:39/4 Erfelek/Sinop. Ana caddeden girişi olan bina 1 zemin, 3 normal ve 1 çatı katı olmak üzere toplam 5 katlıdır. Her katta tek daire bulunan binanın zemin katında dükkan, dükkanın üstündeki 4 kat  mesken olarak kullanılmaktadır. Dükkanın üstündeki üçüncü yani, en üst katın bir kat altındaki katta bulunan 4 no.lu meskendir. Yerinde yapılan tespitlerde, dış görünüşü ile projesine uygun olduğu görülen ve kullanılmakta olan daire görülmüştür. İçi yapıldığı günün standartlarında kullanılan ve sokaktan düzayak girilen binadaki dairede aynı şekilde kullanılmakta olup, bina ve daire girişi ahşap kapı, merdivenler mozaik, merdiven korkulukları demirdir. Sobalı dairenin bulunduğu binada asansör bulunmamakta, çatı arası genişletilerek ve sonradan PVC doğrama ile kapatılarak mesken olarak kullanılmaya başlanmış binanın çatısı ve dış cephe boyası mevcuttur. Şehir merkezinde bulunan ve yapıldığı günün standartlarında kullanılmaya devam eden binada bulunan dairenin aydınlık, ön cephesinin açık ve hiç kapanmayacak doğa manzarasının olması, çarşı, pazar ve okullara yakın yerde olması değerlemeyi olumlu etkilemektedir.

İmar Durumu  : Erfelek Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünün Sinop İcra Müdürlüğüne yazdığı 24.04.2019 tarih ve 32426186/118 sayılı ve 2019/950 talimat konulu yazı ekindeki imar durumunda “Söz konusu Merkez Mahallesi Ahmet Muhip Dranas Caddesi 2 Ada 73 Parsel, Belediye sınırları içinde kalmakta olup 1/1000 ölçekli uygulama imar planında "Bitişik Nizam 5 Kat" TAKS:0,30 KAKS:1,80 yapılaşma koşullarına sahip "Ticaret+Konut Alanına" tahsislidir." olduğu belirtilmektedir. Belediye sınırları içinde olan taşınmazın vasfı “Arsa” olup her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.Binaya ait inşaat dosyası belediyede incelenmiştir. 2 ada 73 parselde mevcut 2 katlı binanın üzerine 13.12.1994 tarih 3/12 sayı ile ilave yapılacak 2 kattaki 2 daire 200,00 m² için Ruşen DİKEN adına ilave kat ruhsatı verilmiştir.Binada 3  ve 4. katlardaki 91,00 m²lik toplam 2 daire 182,00 m² için 03.06.1997 gün ve 15/2 sayı ile Ruşen DİKEN adına düzenlenmiş yapı kullanma izni bulunmaktadır. Belediyede görülen 08.07.1997 onay  tarihli projesinde, zemin katta ana yoldan girişi olan binanın en üst katında bulunan 4 no.lu dairede, girişin açıldığı holün arka bahçeye bakan sağ tarafındaki gece holüne açılan yatak odası ve banyo ile yanında holden girilen mutfak, sol tarafta yola bakan cephede ise salon ile önünde balkonu bulunan yatak odası ve holde giriş kapısısın karşısında tuvalet lavabo bulunmaktadır.  Yine aynı projede salon (16,44 m²) mutfak (10,90 m²) yatak odaları (15,75+11,22 m²) balkon (4,00 m²) banyo (3,03 m²) antre (7,50 m²) tuvalet lavabo (2,87 m²) olmak üzere dairenin net kullanım alanı 71,71 m² olup, değerlemeye esas inşaat alanı 91,00 m² alınmıştır. Kullanım amacı “mesken” olan bağımsız bölümün inşaat ruhsatındaki 100,00 m² alanı değil, yapı kullanma izin belgesindeki projesinden hesaplanan kullanım alanı 86,00 m² üzerinden değerleme yapılmıştır. 

Yığma binanın inşaat ruhsatına göre yaşı 25 ve yapı sınıfı 3B’dir.  

Kıymeti           : 103.000,00 TL

KDV Oranı     : %1

Kaydındaki Şerhler     : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü  : 15/09/2020 günü 10:30 - 10:35 arası

2. Satış Günü  : 12/10/2020 günü 10:30 - 10:35 arası

Satış Yeri        : Meydankapı Mahallesi İskele Caddesi No:4 İç Kapı No; 6- Giriş Sağdan 2. Oda İcra Müdürlüğü Mezat Salonu Merkez /Sinop

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

            Satış şartları :

            1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın  yirmi gün öncesinden,   artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci  günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.  Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,  rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını  ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

            2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,  1/2 tapu harcı ile  teslim masrafları  alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

            3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

            4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

            5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

            6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/95 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/07/2020

 

 

 

 

Züleyha AKKURT

 İcra Müdür Yardımcısı

 177064

e-imzalıdır  

 

 

 

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
EN SON YORUMLANANLAR
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v