AFAD GÖNÜLLÜLERİNE TEŞEKKÜR BELGESİ VERİLDİ
DİREKSİYON HAKİMİYETİNİ KAYBEDEREK BARİYERLERE ÇARPTI!
BİR ÖNLEM DAHA ALINMALI!
MAVİŞ; “ORMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜMÜZ HAYIRLI OLSUN”
Bu haber 23 Temmuz 2020, Perşembe 14:34 tarihinde eklendi. 19892 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

SONER, ÖNER, GÜNEŞ 14.YILINDA ANILDI

Nükleer karşıtı etkinlikler için geldikleri Sinop'ta denize giren ve hayatlarını kaybeden Soner, Öner ve Güneş, ölümlerinin 14.yılında anıldı.
SONER, ÖNER, GÜNEŞ 14.YILINDA ANILDI  

Sinop’ta 14 yıl önce Nükleersiz Yaşam Şenliği'nde denizde boğularak hayatını kaybeden Soner, Öner ve Güneş için Sinop Şehir Kulübü önünde anma töreni düzenlendi.

Sinop'ta 2006 yılında Nükleersiz Yaşam Şenliği etkinliklerinde Akliman mevkiinde denizde boğularak hayatını kaybeden Soner, Öner ve Güneş için Tersane mevkiinde anma töreni düzenlendi.

Anma törenine katılanlar, "Sinop Çernobil olmayacak, Soner Öner Güneş aramızda, Susma haykır Nükleere hayır'" sloganları attılar.

Sinop Nükleer Karşıtı Platformu yetkilisi yaptığı konuşmada; “Soner, Öner ve Güneş’i Güneşe uğurladığımız tarihin üzerinden 14 koca yıl geçti. Ama sanki dün uğurlamış gibi yüreğimizdedir acıları. Dünya genelinde yaşanan COVİD-19 pandemisi süreci nedeniyle de aileleri olmadan anma gerçekleştiriyoruz. Biz biliyoruz ki Soner, Öner ve Güneş’in ailelerinin yürekleri bizimledir. Takvim yaprakları 22 Temmuz 2006 yılını gösteriyordu. Sinop Nükleer Karşıtı Platform ve Bileşenleri olarak 17-23 Temmuz 2006 tarihleri arasında Sinop’ta kurulması planlanan Sinop Nükleer Güç Santrallarına karşı farkındalık yaratmak ve karşı duruşumuzu göstermek için “SİNOP’TA NÜKLEERSİZ YAŞAM ŞENLİĞİ” düzenlenmiştik. Sinop’ta verilen Mücadeleye destek vermek ve mücadeleyi bilince taşımak için her kesimden insan toplulukları destek için Sinop’ta bulunuyorlardı.  TMMOB ve TTB’ye bağlı Odaların Öğrenci Gençliği de bu etkinlikte yerlerini almışlardı. Sayıları da kalabalıktı. Bu nedenle Öğrenci Gençliği; Sinop Akliman bölgesinde Martı Kamping’de bir hafta süreli kamp kurmuşlardı. Amaçları Nükleer Santral kurulması planlanan bölgede; yöre halkını Nükleer santrallere karşı bilgilendirmek ve sağlık taraması yapmaktı. 22 Temmuz günü Akliman bölgesinde deniz çok hırçın ve dalgalıydı. O gün Karadeniz; Soner, Öner ve Güneş’i bizden aldı. Onları o gün güneşe uğurladık. Ama mücadelemiz hala sürüyor, Sinop Nükleer Güç Santrali projesi tarihin çöp sepetine atılana dek de sürecek. Bu mücadelemiz; öncelikle Dünya ekoloji sistemini Nükleer belasından kurtarmak olduğu kadar Soner, Öner ve Güneş’e; o gün verdiğimiz sözümüzdür. Sinop’ta Nükleer Santral ve Nükleer Atık Tesisi kurdurmayacağız. “ dedi.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
EN SON YORUMLANANLAR
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v