SİNOPLU İNŞAAT USTASININ DİKKATİ ALMANYA’YI BİR FELAKETTEN KURTARDI
SİNOP'TA 29 EKİM COŞKUYLA KUTLANDI
ALZHEİMER HASTASI YAŞLI ADAM 4 GÜNDÜR BULUNAMADI
PTT KARGO TAŞINDI
Bu haber 26 Eylül 2020, Cumartesi 17:24 tarihinde eklendi. 501 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başkan Şanoğlu güven tazeledi

Başkan Şanoğlu güven tazeledi  

AK Parti Sinop Merkez İlçe 7. Olağan Kongresi’nde mevcut Başkan Faruk Şanoğlu yeniden başkan seçildi

AK Parti Sinop Merkez İlçe 7. Olağan Kongresi kültür merkezi toplantı salonunda gerçekleştirdi. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Mevcut başkan Faruk Şanoğlu kaleme alıp seslendirdiği sinop  şiiri  ve yaptığı çeşitli sunumlarla programa  damgasını vurdu. Kongreye tek aday olarak katılan mevcut Başkan Faruk Şanoğlu, kullanılan oyların tamamını alarak yeniden başkan seçildi.

 Güven tazeleyen Şanoğlu’nun  merkez ilçe yönetim kurulu üyeleri ise  Şevket Kaya, Ahmet Dikmen, Sedat Bayrak, Ercan Tuna, Ramazan Ustabaş, Cihan Candar, Ufuk Öztürk, Murat Ayyıldız, Aysel Cebi, Yasemin Aksoy, Hülya Kocabaşoğlu, Aylin Yıldırım, Mustafa Demir, Oktay Yoğurtçu, Semiha Taban, Gülsüm Başcan, Ahmet Yılmaz, Mustafa Akgün, Nazmiye Balcı isimlerinden oluştu. Kongrede,  Sinop Ak Parti Milletvekili Nazım Maviş,  Ak Parti teşkilat başkan yardımcısı Rize milletvekili Muhammet Avcı da birer konuşma yaparak birlik ve beraberlik mesajı verdiler.

Partililer kongre sonrası Başkan Faruk şanoğlu  ve yönetim kurulu üyelerini tebrik etti.

 

Hitap tarzıyla programa katılanlar tarafından büyük taktir toplayan başkan Şanoğlu yaptığı açıklamada:” İki yıla yakın bir süredir görev başındayız. Göreve gelmemizin hemen akabinde önemli bir yerel seçim geçirdik. Bu seçimde il genelinde ciddi bir başarı elde ettiğimiz halde maalesef Sinop Belediyesini kazanamadık. Sonuçla ilgili Sinoplu seçmeni asla suçlamadık, suçlamayacağız. Hata bizim hatamız, Eksiklik bizim eksikliğimizdir. Ak Parti Sinop Merkez İlçe Başkanı olarak almam gereken tüm sorumluluğu alıyor, Bu kutlu görevi bize tevdi eden büyüklerimizden ve teşkilatımızdan hiç bir bahanenin arkasına saklanmaksızın özür diliyorum. Olağan bir kongrede, olağan konuşmalar yaptığımızda söyleyeceklerimiz aşağı yukarı bellidir. Siyasi sorumluluğumuz gereği yaptığımız periyodik çalışmaları arkadaşlarımız birazdan sizlere arz edecek. İlgi duyan herkes sosyal medya hesaplarımızdan da çalışmalarımızı gün gün görebilir.  Ben bugün izninizle biraz daha sıra dışı şeylerden söz edeceğim.” Dedi

Başkan Şanoğlu:”Bizim Ak Parti Merkez İlçe Teşkilatı olarak bir tek gayemiz var.  Bu da sevdalısı olduğumuz Ak Partinin yine sevdalısı olduğumuz Sinop’ta en başarılı noktalara gelmesidir. Bu gayeye ulaşmak için izlenecek iki yolumuz var. Birincisi yolumuz tüm ön yargılarımızı bir kenara bırakıp koşulsuz şartsız Sinop’a tüm gücümüzle hizmet etmek, hükümet imkânlarımızdan memleketimizin azami seviyede yararlanmasını sağlamaktır. İkinci yolumuz ise insanımızla daha çok hemhal olmak,  Yanında gibi yapmamak yanında olmak, Derdiyle dertlenmek, sevinciyle sevinmektir. Bugüne kadar böyle değil miydi diye sorabilirsiniz. Elbette böyleydi. Fakat her geçen yıl dünya ve ülke siyasetini izlediğimizde çıkardığımız tek bir sonuç var. Bizim kendi milletimizden başka dostumuz yoktur. İşte bunun için ikinci yolumuz insanımızla tek vücut olmayı her şeyden fazla önemsiyoruz.

Sürekli kuyumuzu kazmaya çalışan batılı ülke liderleri ve onların içimizdeki işbirlikçileri, bizim kış sohbetlerine gelip bir köşeden izleselerdi eğer, Recep Tayyip Erdoğanın bileğini neden bükemediklerini anlamak için danışmanlık şirketlerine milyonlarca dolar ödemek zorunda kalmazlardı. Kısacası En çokta Recep Tayyip Erdoğan’ın, Anadolu insanıyla nasıl tek vücut olduğunu anladık biz kış sohbetlerinde. Şehirleri şehir yapan elbette tarihleridir.

Bir şehrin nereden nereye geldiğini ancak tarihini bilirsek anlayabiliriz. Bazıları ise gayet iyi bildiği halde hatırlamak istemez geçmişi. At gözlükleriyle bakmanın haksız konforunu yaşamak isterler yalnızca. 2002 yılında Ak Parti tek başına iktidara gelerek bunalmış, kaosa girmiş, adeta boğazı sıkılmış bir ülkeye nefes oldu.

Sinop’un da belki de 200 yıldır ilk defa yüzü gülmeye başladı.  Benim çocukluğum ve gençliğimin bir kısmı gurbette geçti. Eskiden bir kamyoncu Sinop’a bir kez getirilebilirdi. Yolları gören kamyoncu bir daha aynı yola asla gelmezdi. Çevre illere bağlanan yollar hızla tamamlandı. Yeni yollarla Sinop artık kolay ulaşılabilir bir şehir oldu. Yine Bizim çocukluğumuzda uçağa binmek zenginlik alametiydi.  Havaalanımız yapıldı ve Sinop’a her gün uçak seferleri başladı. Sinop’un köylerinde yaşayan beli bükük büyüklerimiz için uçakla yolculuk kısa sürede sıradan bir şey haline geliverdi. Sinop’a Üniversite kuruldu ve bugün 12.650 öğrenci kapasitesine ulaştı. Ülkede artan refah seviyesi Sinop’u bir turizm mekânı haline getiriverdi.  Eskiden Sinop hastanesinde 6 yatağın olduğu odalar çoğunluktaydı. 6 da refakatçi ile küçücük bir odada 12 kişi tırnak içinde iyileşmeye çalışırdı. Şimdi Sinop’a muhteşem bir Hastane yapıldı. Bugün otel konforunda iyileşiyoruz hastanemizde. sinop suyun içinde susuzluktan kırılan bir şehirdi.  Ben bir el arabasına kaç adet su bidonu sığdırılır iyi bilirim. Yaşı uygun olan birçoğunuzda biliyorsunuzdur. Muhteşem bir baraj ve boru hattı tesis eden hükümetimiz sayesinde 10 katına çıkan nüfusla bile bugün Sinop, zerre su sorunu yaşamıyor. Dahası yüzlerce dekar pirinç arazisi sulanabilir hale geldi ve Sinoplu tertemiz şelale suyuyla yetişen kendi yerli pirincini tüketebiliyor bugün. Sayısız kamu yatırımıyla Sinop, mahrum kaldığı tüm hizmetlere kavuştu.

Yine Uğur Başkanla biz çocukluğumuzda Sinop stadında 19 Mayıs gösterilerinde renki kartonları tutarak karşımızdaki seyircilere anlamlı şekiller oluştururduk. Fakat bunun için 1 aya yakın süre provalar yapardık. provalarda biz açık tribünde otururken, izleyiciler karşıda kapalı tribünde otururlardı. Elimde ki kartonun ortasındaki delikten karşıdakilere bakar, onların neden gölgede, bizim neden güneşin altında olduğumuzu çocuk aklımla bir türlü anlayamazdım. Elbette şimdi anlıyorum. Bugün muhteşem zaferleri birlikte yaşayacağımız muhteşem bir stadyum inşa ediliyor ve artık bizim çocuklarımızda kapalı tribünde oturma ayrıcalığını yaşayacak.  Bugün dünyanın içinde bulunduğu ekonomik buhrana rağmen Sinop’ta hızla devam eden onlarca kamu yatırımı var.” Dedi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
EN SON YORUMLANANLAR
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v