SİNOP’TA 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ
EĞİTİMCİ YAZAR DR. ENGİN BAYRA YILIN ÖĞRETMENİ SEÇİLDİ
ESNAF DERTLİ “PAKET SERVİSLE BU İŞ DÖNMEZ”
SİNOP’TA  ‘ASKIDA KİTAP’ KAMPANYASI
Bu haber 20 Ekim 2020, Salı 15:48 tarihinde eklendi. 573 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

7 GÜN 7 AYRI DENETİM

7 GÜN 7 AYRI DENETİM  

Sinop'ta protokol tarafından maske ve fiziksel mesafe denetimleri gerçekleştirildi. 

Vali Erol Karaömeroğlu, İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan 19 Ekim Pazartesi gününden itibaren 7 gün boyunca 7 ayrı konuda tüm İl ve İlçelerde genel denetimler yapılmasına yönelik Genelge kapsamında esnafı ziyaret etti.

 

Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu, Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, İl Emniyet Müdürü Cahit Şahin, İl Sağlık Müdürü Dr. Fatih Reyhanlıoğlu, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Hakan BAŞAKÇI ve Sinop Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mehmet Yüksel tarafından, Atatürk Caddesi ve Tersane Mevkiinde bulunan umuma açık istirahat ve eğlence yerleri başta olmak üzere kafe, restoran gibi yeme içme mekanlarında esnaf ve vatandaşlara temizlik, maske ve sosyal mesafe kurallarına uyulması yönünde uyarılarda bulunuldu.

Denetim sonrası açıklamalarda bulunan Karaömeroğlu, “Malum olduğu üzere bakanlığımızın hepimizin sağlığı için mottosuyla her hafta yaptığımız denetlemeleri bu hafta farklı bir şekilde yapıyoruz. 7 gün 24 saat her gün ayrı bir temada olmak üzere denetleme yapıyoruz. Bugünkü temamız da umuma açık istirahat ve eğlence yerleriydi. Hep birlikte dolaştık. İnsanlarımızı bilinçlendirmek bu konuda farkındalık yaratmak için denetimlerimiz durmadan devam ediyoruz. Sinop'taki durumumuz Türkiye’ye paralel olarak tedbirlere uyulduğu müddetçe vakalarımız düşüyor, tedbirler gevşediğinde vakalarımız haliyle Türkiye’de olduğu gibi artıyor. Bu işi ancak tedbirle çözebiliriz, tedbirler en büyük silahımız. İnşallah tedbir ile bu mücadelenin üstesinden geleceğiz. İnsanlarımızı tedbirli olmaya maske, mesafe ve hijyen kuralını uymaya davet ediyoruz. Bu üç kural olmazsa olmazımızdır. Bu kurallara uyduğumuz müddetçe bu işte başarılı olabiliriz. Onun için insanlarımızı mesafeye, maske takmaya, sosyal mesafeye ve hijyene davet ediyoruz.

'Misafirlik" uyarısı

Vatandaşlara misafirliğe gitmemeleri ve umuma açık mekanlarda virüs teditlerine karşı uyarılarda bulunan Vali Karaömeroğlu, “Bu konuda biliyorsunuz havaların soğuması ile beraber insanlar umuma açık yerlerde içeri doğru çekilmeye başladı, içeride yoğunlaşmaları başladı, evlerde yoğunlaşmaları başladı. Havalar soğuk olunca herkes komşu ziyaretidir akraba ziyaretidir evlerde toplanmaya başladı. Bunlar da vaka artışına sebep oluyor. Onun için insanlardan istirhamımız lütfen evlerde de sosyal mesafeye dikkat edelim. En önemli şey sosyal mesafe, hem sokakta hep evde. Evde de dikkat edeceğiz sosyal mesafeye. Onun için insanlarımızı maskeye, sosyal mesafeye ve hijyene uymaya davet ediyoruz. Teşekkür ediyoruz.” Dedi.

Haberin Videosu
Videoları izlemek için Flash 7 veya daha yüksek eklenti yüklenmeniz gerekmektedir.

Yüklemek için tıklayınız!!!
Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
EN SON YORUMLANANLAR
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v