SİNOP’TA 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ
EĞİTİMCİ YAZAR DR. ENGİN BAYRA YILIN ÖĞRETMENİ SEÇİLDİ
ESNAF DERTLİ “PAKET SERVİSLE BU İŞ DÖNMEZ”
SİNOP’TA  ‘ASKIDA KİTAP’ KAMPANYASI
Bu haber 22 Ekim 2020, Perşembe 16:59 tarihinde eklendi. 638 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

SİNOP’TA 3 GÜNLÜK KÖTÜ HAVA BALIK FİYATLARINI 3'E KATLADI

SİNOP’TA 3 GÜNLÜK KÖTÜ HAVA BALIK FİYATLARINI 3'E KATLADI  

Sinop'ta 3 gün etkili olan olumsuz hava şartları nedeniyle tekneler denize açılamayınca balık fiyatları da ikiye, üçe katlandı.

  Balık almak için balıkçılara gelen vatandaşlar, cep yakan fiyatları görünce balık almadan eve geri dönüyor. Sinop’ta olumsuz hava şartları nedeniyle balıkçıların denize açılamaması balık fiyatlarında artışa yol açtı. Tezgâhlarda palamudun fiyatı 10 TL'den 20 TL'ye yükselirken, mezgidin fiyatı ise 20 TL’den 40 TL'ye çıktı. 

Balıkçı Halil Akan (56)  birkaç gündür yağan yağmur nedeniyle balıkçı teknelerinin denize açılamadığını, bu nedenle fiyatlarda artış yaşandığını söyledi.

  Palamut fiyatları 3 katına çıktı

Mezgitin fiyatının 40 TL’ye yükseldiğini açıklayan Akan: ”Bir kaç gündür havalar çok kötüydü. Bundan bir hafta önce havanın esmesi sebebiyle Gürcistan’a kaçan palamut balıkları fiyatları 3 katına çıktı. Tanesi 10 liraya satılan palamut balıkları 25-30 TL ye çıktı. Bunun yanında az miktarda çıkan mezgit balığı geliyor. Mezgit balığı da az çıktığı için kilosu 40 Tl’den alıcı buluyor. Mezgit balığı ayıkladığımız zaman yarı yarıya fire veren balık oldu için bir kilo vatandaşa yetmeyebiliyor. Yani ayıkladığımız zaman fire verdiği için vatandaşa bir kilo balık 80 TL geliyor. Şu anda halkımız balık alacak durumda değil. Mezgit balığını genelde lokantalara satıyoruz. Halktan alan yok fiyat çok aşırı yüksek.” Dedi

 

 

Haberin Videosu
Videoları izlemek için Flash 7 veya daha yüksek eklenti yüklenmeniz gerekmektedir.

Yüklemek için tıklayınız!!!
Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
EN SON YORUMLANANLAR
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v