SİNOP’TA 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ
EĞİTİMCİ YAZAR DR. ENGİN BAYRA YILIN ÖĞRETMENİ SEÇİLDİ
ESNAF DERTLİ “PAKET SERVİSLE BU İŞ DÖNMEZ”
SİNOP’TA  ‘ASKIDA KİTAP’ KAMPANYASI
Bu haber 22 Ekim 2020, Perşembe 17:03 tarihinde eklendi. 658 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

SİNOP’TA CAN DOSTLAR İÇİN “EMPATİ PROJESİ”

SİNOP’TA CAN DOSTLAR İÇİN “EMPATİ PROJESİ”

Sinop'ta can dostlar için "Empati Projesi" Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan Sinop'ta can dostları için "Empati Projesi"ni başlattıklarını açıkladı.

 

SİNOP - Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan Sinop'ta can dostları için "Empati Projesi"ni başlattıklarını açıkladı.

Köpek sahiplenmek isteyip de bakacak alanı olmayan hayvanseverler için Sinop Belediyesi ve bir oyuncak fabrikası tarafından geliştirilen "Empati Projesi" kapsamında barınakta 'empati box'lar oluşturuluyor. Yapılan bu boxların içindeki hayvanların bakımını dışardan gelen herhangi bir hayvansever üstelenebiliyor. Proje kapsamında ayrıca fabrika kurum ve kuruluşların yemek atıkları toplanarak barınakta mama haline getiriliyor.

Can Dostları Bakımevinde "Empati Projesi" ile ilgili incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Barış Ayhan yaptığı açıklamada, "Sinop Belediyesi ile oyuncak fabrikası arasında yapmış olduğumuz ortak Empati Projesi kapsamında bu barınakları yaptırdık. Vatandaşlarımız geliyor herhangi bir boxtaki hayvanların bakımını üstleniyor. Tabii, bu bakım üstlenme işi belediyemizin veterinerlik hizmetlerinin koordinasyonu kapsamında oluyor. Bu projemizin birinci ayağı. İkinci bir ayağı ise yine bu tesis içerisinde bulunan hayvanlarımızın beslenme ihtiyacını karşılamak üzere oyuncak fabrikası ile birlikte ürettiğimiz proje kapsamında dışarıda topladığımız gıdaları burada işliyoruz. Burada bir öğütme makinemiz var bir karıştırıcımız var bunlarla daha protein değeri yüksek mamalarla hayvanlarımızı besleme imkanı buluyoruz. Bir diğer proje ise oyuncak fabrikasının üretmiş olduğu 3 tane oyuncağın üzerinde empati sticker yapıştırıyor. Üzerinde empati sticker olan bu oyuncakların satışından elde edilen gelirin yüzde beşi yine Sinop sokak hayvanlarının bakımı ve beslenmesi için ayrılmış durumda. Projenin henüz başındayız. Çok ümitliyiz, çok güzel gidiyor. Çok güzel tepkiler alıyoruz kamuoyu da bu işe son derece duyarlı. Bu anlamda güzel bir proje güzel bir netice vereceğini düşünüyoruz" dedi.

Haberin Videosu
Videoları izlemek için Flash 7 veya daha yüksek eklenti yüklenmeniz gerekmektedir.

Yüklemek için tıklayınız!!!
Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
EN SON YORUMLANANLAR
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v