VALİ KARAÖMEROĞLU’NDAN,  GÜVENLİK GÜÇLERİNE BAYRAM ZİYARETİ
Vali Karaömeroğlu ve il protokolünden bayram öncesi şehitlik ziyareti
Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu’nun Ramazan Bayramı Mesajı
TESCİLLİ SİNOP NOKULUNA BAYRAM DOPİNGİ
Bu haber 19 Kasım 2020, Perşembe 18:10 tarihinde eklendi. 476 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BÖBREK TAŞININ İLACI BU BALIKÇIDA

BÖBREK TAŞININ İLACI BU BALIKÇIDA  

Karadeniz’de nadir avlanan bir balık olan Eşkina kötek balığının kafasında taşıdığı taşların böbrek taşı rahatsızlığına iyi geldiğine inanılıyor. Balığın kafasından çıkarılan ve böbrek taşı düşürdüğüne inanılan ’eşkina’ taşına, olan ilgi sinop’ta oldukça yoğun.

Sinopta balıkçılık yapan İbrahim Coşkunarslan  balık taşının böbrek taşını düşürdüğünü söyleyerek bunu kullanan bir çok kişinin kendisine gelerek dua ettiğini anlattı.

 

Kafasında gözlerinin arka kısmında sağ ve sol tarafta beyaz taşlar bulunan Eşkina( kötek )balıkları Karadenizli balıkçıların zaman zaman ağlarına takılıyor. Balıkçılar tarafından ‘minekop’, ‘eşkina’ ve ‘mavroşgil’ olarak adlandırılan bu balıkların kafalarında bulunan beyaz taşlar, un kıvamına gelecek kadar dövüldükten sonra limonla karıştırılıp 2 gün buzdolabında bekletildikten sonra 1 çay kaşığı zeytinyağı ile içildiğinde böbrek taşlarının düşmesinde yardımcı olduğu iddia ediliyor.

Böbrek taşı hastalığı olanlarının balık taşını tercih ettiğini bu taşı alıp kullananların çok memnun kaldığını söyleyen Balıkçı İbrahim Coşkunarslan :” Böbrek taşının ilacı bizde. Böbreklerdeki taşı kumu her şeyi bu taş döküyor. Bu taşı alıp kullananlar çok memnun kalıyor tekrar bize gelerek dua ediyorlar. Sinop küçük yer bu taşın böbrek taşı rahatsızlığına iyi geldiği kulaktan kulağa yayılıyor ve duyan geliyor. Şu anda bu ilacın herhangi bir yan etkisinin olduğunu duymadım. Hastalara şifa diliyorum.” Dedi

Haberin Videosu
Videoları izlemek için Flash 7 veya daha yüksek eklenti yüklenmeniz gerekmektedir.

Yüklemek için tıklayınız!!!
Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
EN SON YORUMLANANLAR
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v