BAŞKAN KÜÇÜK ENGELLİ VATANDAŞLARI UNUTMADI
SİAD İHTİYAC SAHİBİ COCUKLARI UNUTMADI
Sinop'ta otomobilin çarptığı yaya öldü
 korona virüsü yenen  işadamı Koca'dan mesaj var
Bu haber 24 Kasım 2020, Salı 16:39 tarihinde eklendi. 528 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

SİNOP’TA 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ

SİNOP’TA 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ  

Sinop’ta 24 Kasım Öğretmenler Günü, düzenlenen törenle kutlandı.

 

Sinop’ta 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları kapsamında valilik önünde Atatürk Anıtı'na çelenk sunma töreni gerçekleştirildi. Milli Eğitim Müdürlüğü'nün çelenginin anıta sunulmasıyla başlayan törende, saygı duruşunun ardından istiklal marşı okundu.

İl Milli Eğitim Müdürü Ercan Yıldız törende yaptığı konuşmada: ”Yaptığı dokunuşlarla geleceğimizin teminatı, aydınlık yarınlarımızın umut ışıkları çocuklarımızın ruh ve karakterlerinin şekillenmesini sağlayan, millet olarak yüzyıllardır inşa ettiğimiz medeniyetimizi imar edip yarınlara taşıyacak nesiller yetiştiren, ferden fert her birimizin hayatında unutulmaz izler bırakan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyor, geleceğe dair umutlarımızın hayat bulması adına hayırlara vesile olmasını diliyorum.“Dedi

 Ercan konuşmalarını şöyle sürdürdü:” Öğretmenlik, bir mesleğin ötesinde milletin bize yüklediği ödev ve sorumlulukların ifasıdır.

Öğretmenlik bir sanattır, dokunuş sanatı. Bir ressam fırça dokunuşlarıyla tuvale hayat verdiği gibi, dokunulan minicik kalplere hayat vermektir öğretmenlik.

Öğretmenlik, kanatlandırmaktır tertemiz ruhları. Çift kanatla uçurmaktır hayallere, umutlara, yarınlara çocukları, bizim çocuklarımızı.

Bu bağlamda;

Karşılaştığı her alanda ve mevzuda doğru düşünce üretebilen, yanlış olduğunu gördüğü fikir ve uygulamayı adalet ve hakkaniyet süzgecinden geçirerek tahlil edebilen ve icabında alternatif fikir ve çıkış yolları üretebilen, bir tarafıyla bilimin ve teknolojinin tüm gerekliliklerini kuşanmış, bir tarafıyla da yerli,/milli ve her manada bu toprakların mayasıyla yoğurulmuş, çift kanatla geleceğe süzülecek bir nesil yetiştirmektir öğretmenlik.

Başka bir ifadeyle; Medeniyetimizi Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hayalini kurduğu ve bize hedef olarak telkin ettiği “Muasır Medeniyetlerin” üstüne çıkarmak için var gücüyle çalışmaktır öğretmenlik.

Bu duygu ve düşünceler ile milletin verdiği ödev ve sorumlulukları; devlet bağlılığı, millet sevgisi ve ibadet aşkıyla ifa eden, bayrağımızın dalgalandığı her yerde ben varım diyen tüm yol arkadaşlarımı saygı ve hürmetle selamlıyor,

Başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal etmiş ve görevi başında şehadet şerbetini yudumlamış tüm öğretmenlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla yad ediyorum. Günümüz kutlu olsun” dedi.

 

Konuşmaların ardından İMKB Şehit Ertan Yılmaztürk Güzel Sanatlar Lisesi 11. Sınıf resim bölümü öğrencisi Koray Baş’ın okuduğu öğretmen şiiri ise törene katılanlara duygu dolu anlar yaşattı

Törene  İl Milli Eğitim Müdürü Ercan Yıldız daire amirleri öğretmenler öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 

 

Haberin Videosu
Videoları izlemek için Flash 7 veya daha yüksek eklenti yüklenmeniz gerekmektedir.

Yüklemek için tıklayınız!!!
Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
EN SON YORUMLANANLAR
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v