57 YILDIR ÜRETİLEN 'PRENSES TATLISI' YURT DIŞINDAN BİLE TALEP GÖRÜYOR
HİÇ GİTMEDİĞİ ŞEHİRDEN GELEN TRAFİK CEZALARI İPTAL OLDU
DESTEKLENMEYE HAK KAZANAN PROJELER İMZALANDI
REKTÖR DALGIN ÖĞRENCİLERİN SORULARINI YANITLADI
Bu haber 26 Mart 2021, Cuma 17:01 tarihinde eklendi. 363 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dinamik Denetim Süreci Devam Ediyor

Dinamik Denetim Süreci Devam Ediyor  

 

 

 Çok yüksek riskli il ilan edilen Sinop’ta belediye zabıta ekipleri kapalı pazar yerinde denetimlerine devam ediyor.

Kovid-19  risk haritasına göre "çok yüksek riskli" iller arasında bulunan Sinop’ta  salgın tedbirlerine ilişkin denetimler sürüyor.

Korona virüs salgını ile mücadelesine aralıksız devam eden Sinop Belediyesi tedbiri elden bırakmıyor. Belediyeye bağlı Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kapalı Pazar yerinde denetimlerini sürdürüyor. Sinop belediye başkanı Barış Ayhan’ın talimatlarıyla vatandaşların sağlıklı ve güvenli alışveriş yapabilmeleri için tüm önlemler alınıyor. Sinop belediyesi zabıta Müdürlüğü ekipleri il genelindeki işletmelerde İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeler doğrultusunda denetimlerini yapıyor. Sinop Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından koronavirüs ile mücadele kapsamında Perşembe pazarında tezgâh açan esnafa yönelik HES Kodu denetimleri gerçekleştirildi. Zabıta ekipleri HES kodu denetiminin yanı sıra, maske mesafe ve hijyen konusunda da esnaf ve vatandaşlara hatırlatmalarda bulundu.

 

Yapılan denetim ile ilgili bilgi veren ekipler   Covid-19 salgının yayılmasını önlemek ve bu süreçte halk sağlığını korumak amacıyla çalışmalarımız devam ediyor. Kapalı Pazar yerinde tezgâh açan esnaf vatandaşlarımıza hes kodu denetimi yaparak  tezgâh açmalarına izin veriyoruz.  Denetimlerimiz devam edecek. Kontrollü bir şekilde vatandaşlarımızın pazar alışverişlerini yapmalarına olanak sağlanıyor. Pazar alanımızda her türlü tedbiri alıyoruz. Vatandaşlardan kurallara riayet etmelerini istiyoruz. Bu beladan hep birlikte kurtulacağız.  Maske mesafe ve hijyen kurallarına uyarak bu süreci hep birlikte atlatacağız” diye konuştu. “ dedi

Öte yandan Pazar esnafı ve vatandaşların belirlenen kurallara uyduğu görüldü.

 

Haberin Videosu
Videoları izlemek için Flash 7 veya daha yüksek eklenti yüklenmeniz gerekmektedir.

Yüklemek için tıklayınız!!!
Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
EN SON YORUMLANANLAR
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v