Sinop’taki esrarengiz 'koku' alarmı!
KESTANE GAL ARISI İLE BİYOLOJİK MÜCADELE
İL DIŞINDAN GELİP, GÖRME ENGELLİ TAKLİDİ YAPARAK DİLENCİLİK YAPTILAR
SİNOP’TA ÖĞRENCİLER HEM EĞLENİYOR HEM ÖĞRENİYOR
Bu haber 07 Haziran 2021, Pazartesi 16:41 tarihinde eklendi. 40 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ESNAF SÜRE KISITLAMASININ ESNETİLMESİNİ İSTİYOR

ESNAF SÜRE KISITLAMASININ ESNETİLMESİNİ İSTİYOR  

 

Türkiye’de olduğu gibi Sinop’ta da işletmeler ve vatandaşlar kontrollü normalleşmeye alışmaya çalışıyor. Haziran ayı boyunca uygulanacak kademeli normalleşme adımlarını değerlendiren esnafın ortak isteği, kısıtlamaların daha da esnetilmesi talebi oldu. 

Haziran ayı boyunca uygulanacak olan kademeli normalleşme sürecinin başlamasının ardından esnaf, yüzde 50 kapasite ile müşteri kabul etmeye devam ediyor.  Esnaflar gazetemiz muhabirlerine kademeli normalleşme adımlarını değerlendirdi.

“VATANDAŞIN CEBİNDE PARASI YOK”

Esnafın ve vatandaşın ekonomik olarak sıkıntıda olduğunu belirten lokanta  işletmecisi   Turgay Uzunoğlu   “Vatandaşın iş yapamaması ve gelir düzeyinin düşük olması nedeniyle bu olaylar bize de yansıyor. Vatandaşın cebinde parası olmayınca doğal olarak yemek de yiyemiyor. Esnaf olarak zor durumdayız. İnşallah en kısa sürede bu hastalıktan kurtulur normal yaşantımıza döneriz. Saatlerin biraz daha uzamasını istiyoruz. Gündüz herkes işinde gücünde şehrin potansiyeli belli biz çorbacıların işi gece oluyor buna da şükür. Ama saatlerin biraz daha esnetilmesini istiyoruz. ” Dedi. 

Alınan kararların ardından kahvehaneler de belli sayılarda müşteri ile tedbirlere uyarak, hizmet vermeye devam ediyor 

"HASTALIĞIN SON BULMASINI BEKLİYORUZ"

Kıraathane işletmecisi Yılmaz Karataş ise yaklaşık 15 aydır bu sürecin içerisinde mücadele ettiklerini belirterek; “Umarım tekrar kapatmak zorunda kalmayız. Zor bir süreçten geçtik. Masalarımız arasındaki mesafeyi göz önünde bulundurarak oturma düzenini sağladık. Maske kullanımını ihmal etmiyoruz, gerekli tedbirlerle hizmet vermeye başladık. Zaman kısıtlaması hepimiz için problem umarım bu sorun da çözülür” dedi.

 

Haberin Videosu
Videoları izlemek için Flash 7 veya daha yüksek eklenti yüklenmeniz gerekmektedir.

Yüklemek için tıklayınız!!!
Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
EN SON YORUMLANANLAR
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v