Sinop’taki esrarengiz 'koku' alarmı!
KESTANE GAL ARISI İLE BİYOLOJİK MÜCADELE
İL DIŞINDAN GELİP, GÖRME ENGELLİ TAKLİDİ YAPARAK DİLENCİLİK YAPTILAR
SİNOP’TA ÖĞRENCİLER HEM EĞLENİYOR HEM ÖĞRENİYOR
Bu haber 08 Haziran 2021, Salı 17:39 tarihinde eklendi. 45 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

HAYAT BOYU ÖĞRENME SERGİSİ AÇILDI

HAYAT BOYU ÖĞRENME SERGİSİ AÇILDI  

 

Sinop’ta Hayat Boyu Öğrenme Haftası çerçevesinde Halk Eğitimi Merkezi kursiyerleri tarafından hazırlanan el emeği göz nuru ürünlerin yer aldığı serginin açılışı gerçekleştirildi.

İl Kültür turizm Merkezi toplantı salonunda düzenlenen serginin açılışına İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Metin Süren, Sinop e tipi kapalı ceza infaz kurumu müdürü Abdulhamit Denizci, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Turgay Altun usta öğreticiler ve kursiyerler katıldı. Düzenlenen sergide halk eğitim merkezi bünyesinden açılan kurslarda yapılan el emeği göz nuru ürünler sergilendi. Sergide Sinop’a özgü ürünlerin yanı sıra, giyim, el sanatları, dikiş-nakış, takı-tasarımı, tel kırma  alan ve dallarında birçok ürün insanların beğenisine sunuldu.

Serginin açılışında  konuşan İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Metin Süren:”Milli eğitim bakanlığı ile Kültür turizm bakanlığımız arasında ortaklaşa gerçekleştirilen geleneksel el sanatlarımızın unutulamaması ve gelecek nesillere aktarılması için başlatılan bu çalışmaların bakanlıklarımızın ve usta öğreticilerimizin çok önemli katkıları var. Burada çok güzel eserler yapılmış onları görüyoruz. İnşallah bakanlığımız tarafından geleneksel el sanatlarının  satışının yapılacağı bir şubenin kente açılması gibi bir düşüncemiz projemiz var . İnşallah bu eserleri orda sergilemek pazarlamak size de katkı sağlamak nasip olur. Sergide emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hayat boyu öğrenme sergimiz hayırlı uğurlu olsun” Dedi.  Kurdele kesimi sonrası katılımcılar sergiyi gezdi

 

Haberin Videosu
Videoları izlemek için Flash 7 veya daha yüksek eklenti yüklenmeniz gerekmektedir.

Yüklemek için tıklayınız!!!
Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
EN SON YORUMLANANLAR
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v