57 YILDIR ÜRETİLEN 'PRENSES TATLISI' YURT DIŞINDAN BİLE TALEP GÖRÜYOR
HİÇ GİTMEDİĞİ ŞEHİRDEN GELEN TRAFİK CEZALARI İPTAL OLDU
DESTEKLENMEYE HAK KAZANAN PROJELER İMZALANDI
REKTÖR DALGIN ÖĞRENCİLERİN SORULARINI YANITLADI
Bu haber 31 Ağustos 2021, Salı 16:19 tarihinde eklendi. 79 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BAKAN KARAİSMAİLOĞLU:”YOLLARDAKİ HASARLARI TAMAMEN GİDERDİK”

BAKAN KARAİSMAİLOĞLU:”YOLLARDAKİ HASARLARI TAMAMEN GİDERDİK”  

 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu sel afeti sonrasındaki çalışmalar hakkında Sinop'ta açıklamada bulundu.

Kentte, 11 Ağustos'ta, 24 saatte metrekareye düşen 240 kilogram yağışın ardından sel ve heyelanlar meydana geldi, 10 kişi hayatını kaybetti. Felaketin ardından ekiplerin çalışmaları devam ederken hayat da normale dönüyor. Sel bölgesine giden Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Pazarcık Özel Eğitim Meslek Lisesi ve Küçük Sanayi Sitesi'ndeki çalışmaları inceledi. Ardından AFAD Kriz Merkezi'nde değerlendirme toplantısına katılan Bakan Karaismailoğlu, basın açıklaması yaptı.

Konuşmasına, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutlayarak başlayan Karaismailoğlu, Türk milletinin birlik ve beraberlik ruhunun hiçbir zaman kaybolmadığını söyledi.

Bakan Karaismailoğlu AK Parti iktidarları boyunca, yaşanan afetlerde dün olduğu gibi bugün de devlet olarak milletin hep yanında olduklarını vurguladı.

“YOLLARDAKİ HASARLARI TAMAMEN GİDERDİK”

Bakan Karaismailoğlu konuşmalarını şöyle sürdürdü: "Tüm dünyadaki felaketler ülkemizde de Akdeniz ve Ege'de orman yangınları, Batı Karadeniz'de ise sel felaketleri olarak yaşandı. Bu felaketlerin yaşandığı kentlerde etkin çözümler üreterek, hızlı müdahalelerde bulunarak, milletimizin yanında olduk. Havadan, karadan ve denizden müdahale ettik. Adeta ulusal bir seferberlikle bölgelerimizin yardımına koştuk. Batı Karadeniz'de yaşadığımız ve son yılların en büyük sel felaketi sonrasında, devlet ve millet omuz omuza vererek yaraları sarmak için çalıştık. İlk günden itibaren yoğun bir çalışma gerçekleştirdik. İktidarımız boyunca yaşanan afetlerden dün olduğu gibi bugün de devlet olarak milletimizi hiçbir zaman yalnız bırakmadık. Yaşanan sel felaketinde Kastamonu, Bartın ve Sinop'ta yaklaşık 200 kilometre yol kesimlerinde hasarlar oluştu. Selin hemen ardından kapanan yollarımızı açtık. Bugüne kadar yapılan çalışmalarla birlikte yollardaki hasarları tamamen giderdik. Sinop'ta 564 kilometre yol ağımızda toplam 100 kilometre bir alanda hasar oluştu. Yollardaki bakım ve onarım çalışmaları tamamlanarak, yollarımız trafiğe açılmıştır. İyileştirme çalışmaları ise devam ediyor. Selin ardından Ayancık Çayı üzerindeki tüm köprüler hasar gördü. Bunun üzerine Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yapılan çelik köprüyü trafiğe açtık. Ayancık Sanayi Sitesi bölgesinde zarar gören işyerleri için kalıcı binalar yapılana kadar geçici olarak hizmet vereceği işyerleri için sanayi içerisinde belirlenen sahadaki çalışmaları da tamamlıyoruz. Kastamonu'da da 553 kilometre uzunluğundaki yolun 75 kilometrelik kısmında hasarlar meydana geldi. Bu hasarlı yollar da bakım ve onarım çalışmaları tamamlandı, yollarımız trafiğe açıldı. Kastamonu'da 47, Sinop'ta 31 adet yıkılan ve hasar gören köprülerin yerine geçici köprüleri tahsis ettik"

Afetin izlerini silme çalışmalarının hız kesmeden devam ettiklerini söyleyen Bakan Karaismailoğlu, "Bartın'da 111 kilometre uzunluğundaki 3 adet yolun 50 kilometrelik kesiminde hasarlar oluştu. Bu hasarları da giderdik ve yolun tamamı trafiğe açıldı. Dayanışmanın ve bir olmanın değerini bir kez daha anladığımız bu zor dönemde, Batı Karadeniz'de kardeşliğin öyküsünü yazdık. Milletimizin yüzündeki gülümseme ve onların duası en kıymetli ödüldür. Kalıcı projelerimizin planlarını tamamladık ve yapımına da başladık. Kalıcı köprüleri de 2 ay gibi kısa bir sürede tamamlamayı hedefliyoruz. Selle birlikte denize taşınan tomrukları ağ sistemiyle topluyoruz. Her şartta halkımızın yanındayız. Sel felaketinde mücadele eden herkese teşekkür ediyorum. Yaralarımızı kısa sürede saracağız. Söz veriyoruz, kalıcı yollarımızı köprülerimizi, binalarımızı ve sanat yapılarımızı en kısa sürede yapacağız. Tüm bakanlıklarımız çalışmalarına hızla devam ediyor. Bölgede çalışan tüm ekibe teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı

Haberin Videosu
Videoları izlemek için Flash 7 veya daha yüksek eklenti yüklenmeniz gerekmektedir.

Yüklemek için tıklayınız!!!
Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
EN SON YORUMLANANLAR
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v