57 YILDIR ÜRETİLEN 'PRENSES TATLISI' YURT DIŞINDAN BİLE TALEP GÖRÜYOR
HİÇ GİTMEDİĞİ ŞEHİRDEN GELEN TRAFİK CEZALARI İPTAL OLDU
DESTEKLENMEYE HAK KAZANAN PROJELER İMZALANDI
REKTÖR DALGIN ÖĞRENCİLERİN SORULARINI YANITLADI
Bu haber 31 Ağustos 2021, Salı 16:20 tarihinde eklendi. 90 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BÜYÜK ZAFERİN 99. YILINDA, GÜLCAN ÖĞRETMEN UNUTULMADI

BÜYÜK ZAFERİN 99. YILINDA, GÜLCAN ÖĞRETMEN UNUTULMADI  

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sinop İl Başkanlığı ve bazı sivil toplum kuruluşları tarafından, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla tören düzenlendi. Törende bir süre önce ebediyete intikal eden öğretmen Gülcan Şahbenderoğlu’ da anıldı

CHP Sinop İl Başkanlığı  ile bazı sivil toplum kuruluşları tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramının 99. Yılı kapsamında bir tören düzenlendi. Sinop iskele meydanı Atatürk anıtı önünde gerçekleştirilen törende kısa bir süre önce beyin kanaması sonucu tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden öğretmen Gülcan Şahbenderoğlu ‘da anıldı.

Törende ilk olarak CHP,  Sinop barosu, Atatürkçü Düşünce Derneği,  kesk Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Eğitim İş Görenleri Sendikası, Fenerbahçeliler Derneği ile Sinop Beşiktaş Derneği çelenklerinin Atatürk anıtına sunumu gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile devam eden programda bir konuşma yapan Eğitim İş Şube Sekreteri Sevgi Çetin Yardım şöyle konuştu:” Bugün 30 Ağustos Zafer Bayramının 99. Yıldönümü. Hepimize kutlu olsun. Bize bu vatanda özgür bireyler olarak yaşama şansı veren Ulu önder Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarına minnettarız.

Bu büyük günde 1 hafta önce apansız ve zamansız aramızdan ayrılmasaydı Gülcan Şahbenderoğlu arkadaşımızda aramızda olacak anıta çelenk koyup Atamıza saygı duruşunda bulunacaktı. Ardından her zaman yaptığımız gibi yine bu ülke için, ülkenin geleceği öğrencileri için neler yapılabiliri konuşup tartışmaya devam edecekti. Çünkü o tüm yaşamını Atatürk İlke ve Devrimleri doğrultusunda yaşamış ve bunu bir yaşam biçimine dönüştürmüş ender insanlardandı. O tam bir Cumhuriyet öğretmeni ,Cumhuriyet kadınıydı. Onu bu alanda Ulusal bayramlarını kutlarken, Uğur Mumcu meydanında kadın haklarını ,insan haklarını, çocuk haklarını, Sinop’un geleceğini, öğretmenlerin haklarını savunurken , çok sevdiği okulunun her yerinde öğrencileri için çalışırken görebilirdiniz.

Umutsuzluğa düşüp artık bir şey yapılamaz dediğimiz anlarda bile yapılabilecek bir şeyler olduğunu bize kanıtlar peşini asla bırakmazdı. Mücadeleci ruhu sayesinde çoğumuzun cesaret etmediği ya da ben mi halledeceğim dediğimiz durumlarda bile o gerektiğinde tek başına mücadelesini vermeye devam eder pes etmezdi. Onu tanıyan herkese dokunmasını bilmiş kendinden çok şeyler katmış biriydi.Yardımseverdi ve bu o kadar doğal hale gelmişti ki yardıma ihtiyacı olan kişiler için ilk başvurulan kişiler arasındaydı ve asla geri çevrilmezdiniz. Atatürkçü bir öğretmen olarak öğrencilerinin vatansever , sorumluluk sahibi olmasını ister ve ona göre davranırdı. Birçoğumuzun aksine mesai kavramı yoktu. Gece,gündüz,hafta sonu,deniz kenarı piknik demez öğrencilerinden gelen tüm soruları yanıtlar gerektiğinde velileriyle irtibata geçerdi. Ona göre; öğrencileri gelecekti ve gelecek onlara nasıl dokunduğunuza bağlı olarak güzelleşir, gelişirdi. Onu tanıyan herkesin söylediği gibi kısacık hayatında bir çok kişiye dokunmuş çok şey katmıştır. Sinop ve öğrencileri Cumhuriyet sevdalısı bir öğretmenini , ailesi çok sevdikleri kızlarını, annelerini ve eşini ve biz sevenleri çok değerli dostumuzu kaybettik. Onun nezdinde kaybettiğimiz tüm Cumhuriyetçi öğretmenlerimizi yad ediyorum. Ruhları şad olsun. Işıklar içinde uyu Gülcan Öğretmenim .” Dedi

 

 

 

 

 

 

 

Haberin Videosu
Videoları izlemek için Flash 7 veya daha yüksek eklenti yüklenmeniz gerekmektedir.

Yüklemek için tıklayınız!!!
Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
EN SON YORUMLANANLAR
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v