57 YILDIR ÜRETİLEN 'PRENSES TATLISI' YURT DIŞINDAN BİLE TALEP GÖRÜYOR
HİÇ GİTMEDİĞİ ŞEHİRDEN GELEN TRAFİK CEZALARI İPTAL OLDU
DESTEKLENMEYE HAK KAZANAN PROJELER İMZALANDI
REKTÖR DALGIN ÖĞRENCİLERİN SORULARINI YANITLADI
Bu haber 31 Ağustos 2021, Salı 16:23 tarihinde eklendi. 83 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

SİNOPLU VOSVOSCULARDAN 'ZAFER' TURU

SİNOPLU VOSVOSCULARDAN 'ZAFER' TURU  

 

Sinop  Vosvos Derneği tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı ve şehitler için şehir turu düzenlendi. Türk Bayrakları ile süslenen vosvoslar ilgi odağı oldu.

Sinop  Vosvos Derneği üyeleri, 30 Ağustos kutlamaları kapsamında düzenledikleri Zafer Turu'nda bir araya geldi. Tura modelleri 1966- 1974 yılları arasında değişen toplam 20  vosvos katıldı. Otomobillere Türk bayrakları asan topluluk, marşlar eşliğinde iskele meydanında tura başladı. Yol kenarında duran bazı vatandaşlar da alkışlarla, seyir halindeki araçlar da korna çalarak konvoya destek verdi. Birbirinden renkli otomobillerin yer aldığı konvoyda, Türk bayrakları ile süslenen vosvoslar ilgi odağı oldu.

Konvoyda yaklaşık 20 otomobilin bulunduğunu belirten Sinop Vosvos Derneği kurucusu Taylan Korkmaz: "Sinop  Vosvos Derneği olarak bugün 30 Ağustos Zafer Bayramı ve şehitlerimizin anısına vosvos konvoyu düzenledik. 30 Ağustos, çok büyük bir zaferin yaşandığı gündür. Mustafa Kemal Atatürk ve mücadele arkadaşları, ülkemizin bağımsızlığı için kanlarını, canlarını ortaya koydular. Çok büyük bedeller ödenerek bu zafer elde edildi. Arkasından kurulan Türkiye Cumhuriyeti hepimize demokrasiyi, özgürlüğü, adaleti vadetti. Milli bayramlarımıza sahip çıkmak, ulus olma bilincini unutturmamak için düzenlediğimiz yaklaşık 30 kişinin katılımıyla gerçekleşen turumuzu marşlar eşliğinde gerçekleştirdik. “Dedi.

 

 Haberin Videosu
Videoları izlemek için Flash 7 veya daha yüksek eklenti yüklenmeniz gerekmektedir.

Yüklemek için tıklayınız!!!
Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
EN SON YORUMLANANLAR
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v