AFAD GÖNÜLLÜLERİNE TEŞEKKÜR BELGESİ VERİLDİ
DİREKSİYON HAKİMİYETİNİ KAYBEDEREK BARİYERLERE ÇARPTI!
BİR ÖNLEM DAHA ALINMALI!
MAVİŞ; “ORMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜMÜZ HAYIRLI OLSUN”
Bu haber 04 Eylül 2021, Cumartesi 12:39 tarihinde eklendi. 46 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

KIRTASİYE ÜRÜNLERİNİ ALIRKEN YEREL ESNAFI TERCİH EDİN ÇAĞRISI

KIRTASİYE ÜRÜNLERİNİ ALIRKEN YEREL ESNAFI TERCİH EDİN ÇAĞRISI  

 

Sinop Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Haydar Gündoğdu 2021-2022 eğitim öğretim sezonu öncesi kırtasiye ürünleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Gündoğdu öğrenci ve velilere kırtasiye alışverişi yaparken yerel kırtasiyeci esnafını tercih etmeleri konusunda çağrıda bulundu.

Tüm yurtta pandemi nedeniyle uzun süre kapalı olan okullar 6 Eylül, itibariyle kapılarını öğrencilerine açmaya hazırlanıyor. Yüz yüze eğitimin başlayacağının duyurulmasının ardından aileler çocukların okul hazırlıklarına başladı.

Sinop Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Haydar Gündoğdu öğrenci ve velilere okul alışverişi yaparken pandemi nedeniyle zor günler geçiren yerel kırtasiyeci esnafını tercih etmeleri konusunda çağrıda bulundu. Yeni eğitim öğretim döneminin hayırlı olmasını dileyen Gündoğdu velilerin çocuklarının sağlığını, geleceğini düşünmesi gerektiğini kaydetti.

Sadece kırtasiye işi yapan işyerlerinden alışveriş yapılmasının önemli olacağını vurgulayan Gündoğdu merdiven altı üretimden, Çin malı ürünlerden uzak durulması gerektiğini belirtti.

Başkan Gündoğdu :“Pandemi döneminde çocuklarımızın okullardaki cıvıl cıvıl hareketlerini çok özledik. İnşallah bu  hafta okullar açılacak. Çocuklarım yine okullarda koşturacak cıvıl cıvıl okullarımızı renklendirecek.   Velilerimizden ve Öğrencilerimizden Kırtasiyeci esnaflarımızdan alış veriş yapmalarını talep ederken, desteklerini bekliyoruz Her zaman söylediğimiz gibi doğru malzemeyi, kaliteli malı mutlaka küçük esnaftan almalıyız'' çağrısını yaptı. 

“ESNAFIMIZ KALİTELİ ÜRÜN SATIYOR "

 

BIM, A101,  ŞOK MARKETLER,  gibi marketlerin yanında, internet üzerinden satışlar da her geçen gün artmakta olup küçük esnafların çoğu kendilerini günün şartlarına sermaye ve kalifiye eleman yetersizliğinden dolayı işlerini kaybetmekle karşı karşıya kalmaktadırlar’ diyen Gündoğdu:“İnternet üzerinden satış yapan firmalara ve zincir marketlere yasal düzenlemeler yapılarak sermayesi az olan tüm esnaflar gibi Kırtasiyeci kitapçı esnaflarımızda korunmak zorundadır. Zincir marketlerin ve perakende sektörünün yıllık ciroları üzerinden, küçük esnaflarımıza destekleme fonu adı altında bir fon oluşturulmalıdır.  Perakende sektörünün büyüklüğü her geçen gün artmaktadır. Bu pastadan en fazla gelir elde edenler zincir marketler olup küçük kitapçı kırtasiyeci gibi birçok sektör işlerini kaybetmektedirler. Marketler hangi dönem olursa olsun mutlaka o döneme ait malzemelerle dolduruyorlar. Marketlerle ilgili çok büyük sıkıntılarımız var. Bizim esnafımız pahalı satmıyor. Bizim esnafımız kaliteli mal satıyor, iyi mal satıyor. Esnafımızın Ahi Evran geleneklerine uygun olarak hareket ettiğini her zaman söylüyoruz. “ Dedi

 

Gündoğdu:” Bir kokulu kalemi, silgiyi aldığınızda çocuğunuzun sağlığı ile oynadığını mutlaka bilmelisiniz. Bizim bütün kırtasiyeci esnafımıza gidin bakın bir tane kalitesiz mal bulamazsınız. Marketlere gittim bütün reyonlarını kırtasiye malzemeleri ile doldurmuşlar. Böyle bir şey olmaz. Bunu senede bir kere koyuyorlar. Burada tüketiciye de görev düşüyor. Sen eğer çocuğunu düşünüyorsan birinci derecede kalitede ürünleri almak zorundasın. İleride keşke dememek için gerekeni yapalım.” İfadelerini kullandı


Haberin Videosu
Videoları izlemek için Flash 7 veya daha yüksek eklenti yüklenmeniz gerekmektedir.

Yüklemek için tıklayınız!!!
Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
EN SON YORUMLANANLAR
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v