AFAD GÖNÜLLÜLERİNE TEŞEKKÜR BELGESİ VERİLDİ
DİREKSİYON HAKİMİYETİNİ KAYBEDEREK BARİYERLERE ÇARPTI!
BİR ÖNLEM DAHA ALINMALI!
MAVİŞ; “ORMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜMÜZ HAYIRLI OLSUN”
Bu haber 07 Eylül 2021, Salı 13:37 tarihinde eklendi. 53 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

SİNOP’UN DOĞA HARİKASI SARIKUM GÖLÜNDE KORTKUTAN GÖRÜNTÜ

SİNOP’UN DOĞA HARİKASI SARIKUM GÖLÜNDE KORTKUTAN GÖRÜNTÜ  

 

Sinop’ta selin sürüklediği tomruk ve çöpler Sarıkum gölü boğazına kadar ulaştı.  Göl içinde yaşamını sürdüren su kaplumbağaları ve canlılar risk altında

Sinop’un doğa harikası Sarıkum gölünün denizle bağlantısını sağlayan köprünün selin sürüklediği odun ve çöplerle dolması gölde canlıları için tehlike oluşturuyor.  Balıkların ve yavru kuşların göç noktası olarak kullandığı boğazın kapanması göldeki canlı yaşamını tehdit ediyor.  Sinop’ta 11 Ağustos günü yaşanan sel felaketi sonrası binlerce tomruk sel sularıyla birlikte denize ulaştı. Denizde balıkçılığı dahi olumsuz etkileyen tomruklar, kıyılarda da  şehrin çeşitli sahillerde birikme yaparak olumsuzluklara neden oldu. Samsun sahillerinde dahi görülen tomruklar Sinop’ta ağırlıkla İncirpınarı ve Sarıkum sahillerinde birikti. Dalga hareketleri nedeniyle Sarıkum Gölü’ne de ilerleyen tomruklar gölün denizle bağlantısını sağlayan köprü boğazını tamamen kapattı. Balık ve yavru kuşların göç noktası olan Sarıkum gölü köprü boğaz aynı zamanda göle gerekli oksijeni su sirkülasyonuyla da sağlıyordu.  Köprü boğazında oluşan çevre kirliliği canlı yaşamını tehdit etmeye başladı.

 Sarıkum ve İncirpınar sahillerinde tomrukların toplanma çalışmaları devam ederken vatandaşlar Sarıkum Gölü’nden balık ölümlerinden endişe duyduklarını belirterek, çalışmalara burada öncelik verilmesini istedi.

Haberin Videosu
Videoları izlemek için Flash 7 veya daha yüksek eklenti yüklenmeniz gerekmektedir.

Yüklemek için tıklayınız!!!
Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
EN SON YORUMLANANLAR
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v