KABUL EDİLEN TORBA YASASINA KARŞI TEPKİ GÖSTERDİLER
MOBİL EĞİTİM TIRI SİNOP’TA
SİNOP’TA UYUŞTURUCU OPERASYONU!
SİNOP’TA ŞEHİT EDİLEN 2 BİN 800 ASKER İÇİN TÖREN DÜZENLENDİ
Bu haber 29 Eylül 2021, Çarşamba 11:29 tarihinde eklendi. 67 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AĞAÇTA ÇIKAN MANTAR GÖRENLERİ ŞAŞKINA ÇEVİRDİ

AĞAÇTA ÇIKAN MANTAR GÖRENLERİ ŞAŞKINA ÇEVİRDİ  Sinop şehir merkezindeki bulunan ağacın gövdesinde, kendiliğinden ortaya çıkan mantar görenleri şaşkına çevirdi.

Sonbahar ile birlikte kendini göstermeye başlayan et mantarı şehir merkezinde bulunan ağacın gövdesinde, kendiliğinden ortaya çıktı. Yaşlı bir çam ağacının gövdesinde kendiliğinden ortaya çıkan mantar, görenleri şaşırttı. Yağışların ardından mantarın daha çok çıkması bekleniyor.

Mantarların kuvvetli yağışların ardından daha fazla çıkmasını beklediklerini ifade eden Sinop Ziraat Mühendisi Göksel Demirel; “Son günlerde yağmur yağmamasına rağmen sık sulandığı için bazı ağaçlarda mantar çıkabilir. Ağacın suyunu kullanarak beslenirler. Meyve ağaçlarında gözlenmese de ormandaki birçok ağaç çeşidinde mantar yetişebilir. Bilinçsizce tüketmek olumsuz sonuçlara neden olabilir. Doğadaki mantarlar her zaman risklidir. Zehirlenme olayları bu yüzden yaşanır. Binlerce mantar çeşidi var. Zehirli olup olmadığı çeşidine göre değişir. Dikkat etmek gerekir.” Dedi.

 

Haberin Videosu
Videoları izlemek için Flash 7 veya daha yüksek eklenti yüklenmeniz gerekmektedir.

Yüklemek için tıklayınız!!!
Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
EN SON YORUMLANANLAR
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v