KABUL EDİLEN TORBA YASASINA KARŞI TEPKİ GÖSTERDİLER
MOBİL EĞİTİM TIRI SİNOP’TA
SİNOP’TA UYUŞTURUCU OPERASYONU!
SİNOP’TA ŞEHİT EDİLEN 2 BİN 800 ASKER İÇİN TÖREN DÜZENLENDİ
Bu haber 30 Eylül 2021, Perşembe 11:33 tarihinde eklendi. 65 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

GÖREN ŞAŞIP KALDI! 50 KİLO KABAK YETİŞTİRDİ!

GÖREN ŞAŞIP KALDI! 50 KİLO KABAK YETİŞTİRDİ!  Sinop'ta yaşayan Bekir Özcan 50 kilo ağırlığında bal kabağı yetiştirdi. 50 kiloluk kabağı görenler hayrete düşüyor.

Emekliliğini buradaki evinde bağ evinde geçiren Özcan'ı, her sene ekimini yaptığı bal kabağı bu yıl şaşırttı. Bahçesinde otların arasında kalan bir bal kabağı devasa bir boyuta ulaştı. Özcan’ın, tarladan küfeye koyup zor taşıdığı bal kabağı 40 kiloluk tartıya da ağır geldi. Özcan, kabağı tüm mahalleye bölüp dağıtacağını belirtti.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Bekir Özcan; “Her sene ekiyoruz normalde. Ama bu sene ektik kabak gördüğünüz gibi böyle oldu. Tahmini 50 kilo geliyor. 40 kiloluk kantarla tarttık. Kantar tartmıyor. Vallahi havasından mı suyundan mı onu bilmiyorum. Allah vergisi bu sene böyle oldu. Normal ektiğimiz tohum öyle bir bakım da yapmadık. Kimyasal gübre vermedim hayvan gübresiyle bu şekilde oldu. Bunu kendim yiyemeyeceğim için bölüp mahalleliye dağıtacağım. veya çocuklarıma göndereceğim. Herhalde tüm mahalleye yeter. Daha önce hiç görmedim de yetiştirmedim de. Ötekiler ufaktı bu yaprakların içinde kalmış. Görünce ben de şaşırdım. Küfeye koydum zor getirdim. Satmayı düşünmüyorum. Tatlısını yapıp yiyeceğiz" dedi.

 

Haberin Videosu
Videoları izlemek için Flash 7 veya daha yüksek eklenti yüklenmeniz gerekmektedir.

Yüklemek için tıklayınız!!!
Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
EN SON YORUMLANANLAR
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v