57 YILDIR ÜRETİLEN 'PRENSES TATLISI' YURT DIŞINDAN BİLE TALEP GÖRÜYOR
HİÇ GİTMEDİĞİ ŞEHİRDEN GELEN TRAFİK CEZALARI İPTAL OLDU
DESTEKLENMEYE HAK KAZANAN PROJELER İMZALANDI
REKTÖR DALGIN ÖĞRENCİLERİN SORULARINI YANITLADI
Bu haber 13 Ekim 2021, Çarşamba 12:05 tarihinde eklendi. 20 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

REKTÖR DALGIN ÖĞRENCİLERİN SORULARINI YANITLADI

REKTÖR DALGIN ÖĞRENCİLERİN SORULARINI YANITLADI  Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat DAlgın, Sinop Şehit Ömer Can Açıkgöz Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından düzenlenen “Kariyer Buluşmaları” programına katılarak öğrencilerle bir araya geldi.

Sinop Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa, Rektör Prof. Dr. Nihat Dalgın’ın yanı sıra Sinop Şehit Ömer Can Açıkgöz Anadolu İmam Hatip lisesi Müdürü Şükrü Eraltan, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.  

Konuşmasına gençlerle bir arada olmaktan duyduğu mutluluğu ifade ederek başlayan Rektör Dalgın, kişisel gelişim, kariyer planlaması meslek seçimini konularında öğrencilerle bilgi ve deneyimlerini paylaştı. Söyleşide öğrencilere gelecekleri için hedef belirlemeleri tavsiyesinde bulunan Rektör Dalgın, “Sizler bizim geleceğimizsiniz. Okulunuz, hocalarınız kendinizi en iyi şekilde yetiştirmeniz için tüm imkanlarını seferber ediyor. Size düşen de bu imkanları en iyi şekilde değerlendirmektir. Her şeyden önce hayatta ideallerinizin olması gerekiyor. Bu yüzden kendinize kalite ölçüsünde bir hedef koymayı asla unutmayın ve hedefinize ulaşmak için özveriyle çalışın” dedi.

“ÖNEMLİ OLAN ÜLKEMİZE, MİLLETİMİZE HAKKIYLA HİZMET EDEBİLMEKTİR”

Türkiye’de eğitime önemli yatırımların yapıldığını ve öğrencilerin eskiye nazaran daha fazla imkâna sahip olduğunu ifade eden Rektör Dalgın “Önemli olan ülkemize ve milletimize hakkıyla hizmet edebilmektir. Gelecekteki meslek hayatınızda birinci önceliğiniz bu olmalı. Yapacağınız her işi ülkeme, milletime daha fazla nasıl faydalı olurum bilinciyle yerine getirmelisiniz” ifadelerini kullandı.

SEÇTİĞİNİZ MESLEĞİ HAKKIYLA, SEVEREK VE ÖZÜMSEYEREK YAPIN

“Başarısız insanlar, yaptığı işi sevmeyen ve işini yük olarak gören insanlardır” diyen Rektör Dalgın, iş hayatında başarılı olma yolunun mesleğini ve görevini sevmekten geçtiğini ifade etti.

İşine, mesleğine sevgi duyulmadığında ve özen gösterilmediğinde başarısızlığın kaçınılmaz olduğunu vurgulayan Dalgın; “İleride hangi mesleği icra ederseniz edin o işi hakkı ile severek, özümseyerek yapın” tavsiyesinde bulundu.

Rektör Dalgın söyleşide kendi eğitim ve meslek hayatından örnekler de paylaştı. Samimi bir ortamda geçen programda, Rektör Dalgın öğrencilerin sorularını da yanıtladı.

 


Haberin Videosu
Videoları izlemek için Flash 7 veya daha yüksek eklenti yüklenmeniz gerekmektedir.

Yüklemek için tıklayınız!!!
Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
EN SON YORUMLANANLAR
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v