YOLA UZANAN AĞAÇ TEHLİKE SAÇIYOR!
SİNOP MİLLETVEKİLİ DR. NAZIM MAVİŞ’TEN İL ÖZEL İDARESİ’NE ZİYARET
ÇOCUKLAR HAYALLERİNDEKİ HEDİYELERE KAVUŞTU
ŞEVKİ ŞENTÜRK KÖPRÜSÜ YENİDEN HİZMETE AÇILDI
Bu haber 01 Aralık 2021, Çarşamba 13:53 tarihinde eklendi. 72 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MOBİL EĞİTİM TIRI SİNOP’TA

MOBİL EĞİTİM TIRI SİNOP’TA  S
inop'ta eğitim gören ilkokul öğrencileri 1 günlüğüne şehre gelen Mobil Eğitim Tırında trafik eğitimi ve dikkat etmeleri gereken kurallar hakkında eğitim aldıktan sonra özel olarak hazırlanan alanda akülü araç kullanarak öğrendiklerini pekiştirdi.

Emniyet Genel Müdürlüğü, Trafik Daire Başkanlığının Mobil Eğitim Tırı, talep üzerine 1 günlüğüne Sinop’a geldi. Sinop belediyesi kapalı Pazar yerinde konumlanan Mobil Trafik Eğitim Tırında 1 günlük sürede çok sayıda öğrencinin eğitim alması hedefleniyor. Eğitim tırında çocuklar ilk olarak emniyet kemeri, kırmızı ışık kuralları ve yaya geçitlerindeki yaya öncelikleri eğitimlerini alıp trafikle alakalı animasyonlar, bilgilendirme amaçlı filmler izledikten sonra kurulan parkurda akülü araçlarla teorik olarak öğrendiklerini uygulamalı olarak pekiştirdi.

Trafik Daire Başkanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğünde görevli uzmanlar tarafından verilen eğitim sürecinin ardından Trafik Şube müdürü Recep Kartal yaptığı açıklamada; “2019 yılında içişleri bakanlığımız ile milli eğitim bakanlığımız arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamın da emniyet genel müdürlüğümüz trafik başkanlığımıza bağlı 2 adet mobil trafik eğitim tırımız mevcut. 81 ilde faaliyet gösteriyor. Çocukların eğitimine katkı sunmak için elinden gelen her şeyi bakanlık, genel müdürlük, il valiliği desteklerini sürdürmektedir. İlimize 30 Kasım-1 Aralık tarihlerinde trafik başkanlığımıza ait mobil trafik eğitim tırı tahsisi yapılmış olup, trafik tescil ve denetleme şube müdürlüğümüz görevlilerince ilimizde eğitimlerimize, milli eğitimlere bağlı okullardaki 1. 2. Sınıf öğrencilerimize uygulamalı olarak burada eğitim veriyoruz. Öncelikli olarak mobil trafik tırımızın içerisinde bir sunum gerçekleştiriyoruz. Çizgi film izletiyoruz. Burada yay, sürücü, trafik işaretleri, günlük yaşamda çocuklarımızın trafik kurallarında nelere dikkat etmeleri gerektiğini anlatıyoruz. Akabinde de tırımızın dışarısında da kurduğumuz eğitim parkurumuzda akülü araçlarla çocuklarımıza kırmızı ışık, levhalar gibi uygulama yaptırıyoruz. Eğitimimiz akşam 5’e kadar devam edecektir. Mobil trafik eğitim tırı Sinop’tan Çorum’a gidecektir.’ dedi.

Öte yandan Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu tarafından öğrencilere boyama kitabı ve kırmızı düdük gibi çeşitli hediyeler de verildi.  Vali Karaömeroğlu’na, İl Emniyet Müdürü Cahit Şahin’de eşlik etti.

 

Haberin Videosu
Videoları izlemek için Flash 7 veya daha yüksek eklenti yüklenmeniz gerekmektedir.

Yüklemek için tıklayınız!!!
Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
EN SON YORUMLANANLAR
Copyright © SİNOP FLAŞ HABER