SİNOPLU İNŞAAT USTASININ DİKKATİ ALMANYA’YI BİR FELAKETTEN KURTARDI
SİNOP'TA 29 EKİM COŞKUYLA KUTLANDI
ALZHEİMER HASTASI YAŞLI ADAM 4 GÜNDÜR BULUNAMADI
PTT KARGO TAŞINDI
Bu haber 17 Ocak 2013, Perşembe 10:04 tarihinde eklendi. 13773 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sinop 112 Gücünü Arttıracak

Sinop 112 Gücünü Arttıracak Kısa süre önce İl Sağlık Müdürü olarak göreve başlayan Abdullah Cesur gazetemiz muhabirlerine yaptığı açıklamada 2013 yılı içerisinde ambulans filomuzu biraz daha büyüterek, A(2) tipi 112 acil istasyonları oluşturacağız.” dedi  Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan Sağlıkta Dönüşüm çalışmaları kapsamında sil baştan yapılan teşkilatlanma çalışmaları kapsamında boşalan İl Sağlık Müdürlüğü görevine Yozgat Şefaatli İlçe Devlet Hastanesi Başhekimi Abdullah Cesur getirildi.
 Sinop'ta yapmayı planladığı çalışmalar hakkında gazetemiz muhabirlerine açıklamalarda bulunan İl Sağlık Müdürü Abdullah Cesur:"Devraldığım hizmet bayrağını daha ileriye taşımak için çalışmalarımız devam ediyor.Benim dönemimden önce başlatılan projeleri ve işleri tamamlamak için çalışmalarımız devam ediyor. Sağlık kompleksimizin çalışmaları devam ediyor.   Ambulans filomuzu biraz daha büyütmek istiyoruz. Sinop'ta A tipi,112 acil istasyonları oluşturacağız. A Tipi İstasyon: 24 saat kesintisiz sadece ambulans hizmeti verilen, ihtiyaca göre birden fazla ekip ve ambulans bulundurulan, idari ve özlük hakları bakımından başhekimliğe bağlı ve kadrolu personeli olan istasyonlardır. Yani 2 tane birimimiz olacak birisi hastanenin acilinde bakılan birim diğeri ise A tipi 112 acil istasyon birimimiz olacak.
 A tipi istasyonlarımız ayrı birim ve ayrı personelden oluşacak sadece vakalara çıkmak için hastaneden bağımsız olarak çalışacak. Şu an için yeterince ambulansımız var ama A 2 tipi istasyonları ayırdığımız zaman ambulansa ihtiyacımız olacak" dedi.
 Sinop'un sağlık bakımından durumunu ele alan Cesur, "Sinop'ta bazı eksiklikler var ama bunları bizden önceki arkadaşlar gayret etmişler tamamlamaya çalışmışlar. Fakat tamamlananlar olduğu kadar tamamlanmayanlar da var biz de bu tamamlanamayan projeleri ve işleri tamamlayabilmek için çalışacağız ve görevimiz süresince Sinop'a güzel katkı ve yatırım sağlayacak projelere imza atmaya çalışacağız." şeklinde konuştu.
Abdullah Cesur Kimdir?
 İl Sağlık Müdürü Abdullah Cesur 1961 Kahraman Maraş'ta doğdu. İlk ve Orta Öğretim hayatını Maraş'ta tamamlayan Cesur 1990 yılında Adana Çukurova Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. Daha sonra Yozgat ili Devlet Hastanesi'nde Acil bölümüne atandı. 112 servislerinin kurulmasıyla 112 Şube Müdürlüğüne başladı. Kurucu 112 Şube Müdürlüğü yaptı daha sonra Sağlık Müdürü Muavinliği en sonunda da Yozgat Devlet Hastanesi'nde 10 yıl boyunca Başhekim Yardımcılığı yaptı.  Son olarak da Şefaatli İlçe Devlet Hastanesi Başhekimliği görevini yöneten Cesur yeni görevi için Sinop'a atandı.

Songül Korkmaz

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
EN SON YORUMLANANLAR
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v