Emniyetten Dev Operasyon
MEB KARAR ALDI!
Sinop’ta freni boşalan kamyonet üst geçide çarptı
Bu haber 17 Ocak 2013, Perşembe 18:06 tarihinde eklendi. 9396 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Komutan Öyle bir şey yaptı ki...

Komutan Öyle bir şey yaptı ki...   Sinop Garnizon Komutanı J. Albay Osman Coşkun’un Sinop’a garnizon komutanlığını ziyarete gelen misafirlerine hediye etmek üzere Sinop’un farklı değerlerinin üzerine işlendiği bir hediyelik tabak yaptırdı.  Jandarmanın renklerinin, logosunun ve kuruluş tarihinin işlendiği bu hediyelik tabakta Sinop'a has amfora, balık, kale, ada ve Sinope gibi bir çok figür  yer alıyor.
Sinop'un tarihi değerlerini bir tabak üzerinde birleştiren Garnizon Komutanı J. Albay Osman Coşkun yaptığı açıklamada :"Sinop'a gelen misafirlerimize hatıra verme anlamında bir çalışma başlattık. Tarihi ve doğal güzellikleri bakımından oldukça zengin olan Sinop'un tek bir kotrayla tanıtılması yetersiz kalıyordu.    Sinop'a has birçok şeyi içinde barındıran bir hediyelik eşyamız yoktu, Biz jandarma olarak bulamadık. Biz de bu ihtiyaca cevap vermek için böyle bir çalışma başlattık.Sinop'a gelen misafirlerimize vereceğimiz Sinop'un tarihini ve Sinop'a has bir çok şeyi içinde barındıran bu hediyelik tabak ile misafirlerimiz Sinop'un tarihi değerlerini ve Sinop'a has özelliklerini bir arada görmüş olacak.
 Sinop Boztepe yarım adasının kurulduğu bir ada şehri. Bu tabağı da ona göre dizayn ettik.
 Bu tabağın ortasını adaya benzeterek çevresini de deniz gibi tasarladık. Jandarmanın renklerinin logosun kuruluş tarihinin işlendiği bu tabak üzerinde Sinop bir orman kenti olduğu için orman  ,balık,ada kale Sinope ve en önemlisi de Sinop adıyla anılan amfora figürü yer alıyor.Yani en orijinal şekliyle Sinop'a has  bulabildiğimiz bir çok şeyi bir tabak üzerinde topladık." dedi.
Tek Kotrayla Tanıtım Sinop'a Yakışmıyor


 Sinop gibi büyük bir değere sahip olan bir ilin tarihi ve doğal zenginlikleri varken yalnızca 50-60 yıllık bir geçmişi olan kotra ile tanıtılmasının yetersiz olduğunu söyleyen Garnizon Komutanı J.Albay Osman Coşkun  :"Sinop'ta gemi maketi 1960 yılında bir mahkumun çıkardığı bir şey. Küçümsemiyorum yanlış anlaşılmasın. 4 binlik yıllık tarihi olan bir şehrin 50-60 yıllık tarihi olan bir şeyle kendini ispatlamaya çalışmasını ben yetersiz buluyorum.    Sinop'a gelen bir vatandaş sadece bir gemi maketini alıp Sinop'tan ayrımlamamalı. Yani bizzat
Sinop adıyla anılan bir amforanız var ama tanıtımı yeterince yapılmadığı için çoğu kişinin bundan haberi yok.   Amfora orijinal bir Sinop amforası ve bilimsel kayıtlarda da bu yer alıyor. Tarihi ve doğal zenginliklerin bol olduğu bir ilin tanıtımı sadece bir kotrayla sınırlı kalmasını yetersiz buluyorum."dedi.

SONGÜL KORKMAZ

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v