KAMUOYUNA DUYURULUR
Sinop’a 16 hekim daha atandı
KAYIP ALZHEİMER HASTASI HER YERDE ARANIYOR
BOYABAT'TA ORMAN YANGINI
Bu haber 04 Şubat 2013, Pazartesi 12:00 tarihinde eklendi. 4801 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

 Son zamanlarda bankaların çıkardığı altın hesaplar altına olan iğliyi artırırken kuyumcular ise bu konuda oldukça dertli.
  İlimiz Sakarya Caddesi üzerinde faaliyet gösteren Favori Kuyumculuk İşletmecisi Mahmut Yıldız gazetemiz muhabirlerine yaptığı açıklamada:  "Bankaların altın hesapları, sektörümüze vurulan bir darbedir. Herkes kendi işini yapsın" dedi.
 Yıldız, son zamanlarda bankaların altın hesabı açtıklarını ancak vatandaşların yanlış bilgilendirildiğini ve zarara uğratıldığını öne sürdü.
Vatandaşların bankalarda altın hesabı açtırmadan önce kuyumcularda doğru değer tespiti yaptırmalarını isteyen Yıldız:"Herkesin kendi işini yapması gerektiğini söylüyoruz. İnsanlarımıza bankalarda yanlış bilgiler veriyorlar.
 Vatandaşlarımız, bankalara vereceği altınların tutarını ilk olarak kuyumcularda hesaplatsınlar.
 Bankaların amacı insanlara kredi vermek para satmaktır oysaki şimdi altın alıyorlar altın satıyorlar yani kuyumculukla alakalı olan bir mesleği kendilerine çekmeye çalışıyorlar.
 Biz kuyumcular altını vatandaşlara fiziki
olarak veriyoruz ama bankalarda bir nevi fon olarak satıyorlar.  
 Bankada fiziksel bir durum yok insana istediği zaman fiziksel altınını vermiyor. Altın yastık altına giriyor onlar yastık altındaki altınları değerlendiriyorlar.
 Ve insanlar eğer altın alacaksa kuyumculardan fiziksel olarak altınını alıp kendilerinin hissedebilecekleri şekilde muhafaza etmelerini tavsiye ediyorum" dedi.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
EN SON YORUMLANANLAR
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v