YOLA UZANAN AĞAÇ TEHLİKE SAÇIYOR!
SİNOP MİLLETVEKİLİ DR. NAZIM MAVİŞ’TEN İL ÖZEL İDARESİ’NE ZİYARET
ÇOCUKLAR HAYALLERİNDEKİ HEDİYELERE KAVUŞTU
ŞEVKİ ŞENTÜRK KÖPRÜSÜ YENİDEN HİZMETE AÇILDI
Bu haber 07 Şubat 2013, Perşembe 17:23 tarihinde eklendi. 31594 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hanım Ağa’dan 5 yıldızlı otel

Hanım Ağa’dan 5 yıldızlı otel  İstanbul'da yaşayan Sinoplu işkadını Ayşe Serpil Yıldız yaptığı basın açıklamasında Ordu köyü Denizler mevkiinde Sinop'un ilk beş yıldızlı otelini yapacağının müjdesini verdi.
 16.5 milyon TL'ye mal olacak 5 yıldızlı otel, Sinop turizmini hareketlendirecek.
 Sinop'a yatırım yapılabilmesi ve Sinop'un önünün açılabilmesi için uzun yıllardır canla başla çalışan işkadını Ayşe Serpil Yıldız, geçtiğimiz gün Mavi Ay Restaurant'ta basın açıklaması düzenleyerek Ordu Köyü Denizler mevkiinde yapmayı planladığı 5 yıldızlı otel projesini çok kısa bir süre içerisinde hayata geçireceğini söyledi.
 Çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini söyleyen Yıldız, 16.5 milyon TL'ye  yapacakları otel  yatırımı ile Sinop ekonomisine ve turizmine çok önemli bir katkı sağlayacaklarını belirtti.
 Birkaç ay içerisinde 5 yıldızlı otelin yapımına başlayacaklarını belirten Yıldız, tesisimizin içerisinde  10 adet süit oda,  1 tane sakat odası, 5 restaurant, hamam, sauna, fitness, bowling salonu, diskotek, tenis kortları, açık havuz, kapalı havuzu olmak üzere tesisimiz  125 oda kapasiteli olacak." Dedi.
 Sinop'a yatırım yapmak için yıllardır bıkmadan ve usanmadan uğraş verdiğini dile getiren Yıldız, bu süreçte kendisinden desteklerini esirgemeyen Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül'e  de teşekkür etti.
 Yıldız, konuşmalarına şöyle sürdürdü: "Sayın Belediye Başkanımıza bu hususta gıyabınızda çok teşekkür ediyorum. Baki Bey yatırım planlarıyla ilgili hiçbir particilik ayrımı yapmadan bu planlarla ilgili çok mücadele veriyor.   Sinop'un en güzel planı olsun diye durmadan ekibini Ankara'ya gönderiyor. Masa başında yapılan hiçbir planı kabul etmiyor o yüzden ekip buraya gelecek. Ekip buraya gelip arazide yerlerini görecek buradaki bizim arazi yapımız da çok zor. Yapılabileceğin en iyisi yapmaya çalışıyorlar." Dedi.
     Konuşmasında bir ilin kalkınması için yolun çok önemli olduğuna da değinen Yıldız : "Bir memlekete hizmeti getirebilmek için önce yolu getireceksin yolun gelmediği bir yere hiçbir şey getiremezsin ne yatırımcı getirebilirsin ne de o ilin kalkınmasına vesile olabilirsin.   İnsanların yollardan geçerken buraları fark etmesi bile turizme katkısının yanında çok farklı sektörlerde yatırım için dikkati çeker." Dedi.
   Haber:Songül Korkmaz

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
EN SON YORUMLANANLAR
Copyright © SİNOP FLAŞ HABER