KAMUOYUNA DUYURULUR
Sinop’a 16 hekim daha atandı
KAYIP ALZHEİMER HASTASI HER YERDE ARANIYOR
BOYABAT'TA ORMAN YANGINI
Bu haber 12 Şubat 2013, Salı 17:50 tarihinde eklendi. 4300 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

 

 

Bugün valilik toplantı salonunda düzenlenen "Enerji Verimliliği  Hareketleri" konulu   toplantıya katılan  Vali Cengiz toplantıya katılımın az olduğuınu görünce  basın mensuplarına dönerek "Önemli olan salonun dolması değil, bence basının katılımı. Eğer topluma vermek istediğiniz mesajları içeren bir toplantıda basın varsa, etkinlik amacına ulaşmış demektir. Belki burada yüz kişiye hitap edersiniz ama basınla bu rakam binleri bulur" diyerek Sinop'ta basının önemine bir kez daha değindi.

Sinop Valisi Dr. Ahmet Cengiz, "Yurt dışından ithal ettiğimiz kalemlerimizden en önemlisi enerji. Kullanırken hepimizin elleri titremeli" dedi.
 Sinop Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünün ev sahipliğinde , Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile yapılan işbirliği kapsamında, "İşletmelerde Enerji Verimliliği Hareketleri " konulu bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
 Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü'nde görevli mühendislerden Burhan Güldibi ve Kazım Karabekir Büyükünal'ın katıldığı bilgilendirme toplantısında 5627 sayılı Enerji Verimliliği ve Kanunun kapsamında sunulan desteklerle ilgili çeşitli bilgiler verildi.
 Bakanlık Müşaviri ve Sinop Valiliği Yatırım Danışmanı Hayati Yaşar'ın organizesinde gerçekleştirilen toplantıya Sinop Valisi Dr. Ahmet Cengiz, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Turan Durmaz, Çalık YEDAŞ İl Müdürü Murat Kılıç ile sanayiciler katıldı.
 Valilik Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantının açılışında konuşan Vali Dr. Ahmet Cengiz, toplantıya katılımın düşük olduğuna dikkat çekti.
 Vali Cengiz, "Önemli olan salonun dolması değil, bence basının katılımı. Eğer topluma vermek istediğiniz mesajları içeren bir toplantıda basın varsa, etkinlik amacına ulaşmış demektir. Belki burada yüz kişiye hitap edersiniz ama basınla bu rakam binleri bulur" dedi.
Kullanırken elimiz titremeli
 Enerjinin son yıllarda çok daha önemli hale geldiğini kaydeden Vali Cengiz, "Gelinen Türkiye'de enerjiye Türkiye'de çok yüksek miktarlarda ihtiyaç var. Hatta yurt dışından ithal kalemlerimizden en önemlisini enerji kalemi oluşturuyor. Dışarıdan aldığımız bu kaynağı daha dikkatli kullanmamız gerekiyor. Kullanırken elimiz titremeli. Çünkü büyük miktarlarda yurt dışına döviz ödüyoruz. " Dedi.
 Konuşmasında sanayicilere ve vatandaşlara enerjimizi verimli kullanalım çağrısında bulunan Vali Cengiz:"Bu tasarruf görevi sadece işletmelere ve fabrikalara düşmüyor, tüm vatandaşlarımıza düşüyor.
 Bu anlamda aileler, bireyler olarak enerjide tasarrufa özen göstermemiz gerekiyor.
 Ayrıca üretim maliyetlerinin en önemli girdisi olan enerjideki tasarruf, enerjinin verimli kullanımı maliyetleri de düşürecektir. Bu da üreticiler ve fabrikalar için rekabet imkanı sağlayacaktır" diye konuştu.
 Konuşmasında enerji tasarrufunun önemine değinen Vali Dr. Ahmet Cengiz, hükümetin başlattığı ekmek israfının önlenmesine yönelik çalışmalara dikkat çekti.    Cengiz, ekmek israfının önlenmesine yönelik Sinop'ta da çalışma başlatacaklarını kaydetti.
  Vali Cengiz'in konuşması ardından Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı mühendisleri Burhan Güldibi ve Kazım Karabekir Büyükünal, bakanlık tarafından enerji verimliliği konusunda yürütülen çalışmaları anlattı.
 Enerji verimliliğinin tanımıyla konuşmasına başlayan Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı Mühendisi Burhan Güldibi, enerji veriminin binalarda yaşam standardı, hizmet kalitesinin, endüstriyel işletmelerde ise üretim kalitesi ve miktarını düşüşe yol açmadan ürün miktarı başına enerji tüketiminin azaltılması anlamına geldiğini söyledi.
Haber:
Songül Korkmaz

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
EN SON YORUMLANANLAR
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v